Drie aanbevelingen van commissie Sorgdrager
Maandag 17 juni 2013
Nieuws - De Commissie ADA (Sorgdrager) stelt drie wegen voor om de cultuurverandering in het Nederlandse wielrennen ten aanzien van het dopinggebruik verder te ondersteunen en stimuleren. Dat kan door maatregelen te nemen gericht op gedragsverandering, op verbetering van organisatiestructuren en op verbetering van het anti-dopingbeleid."Jonge renners moeten op jonge leeftijd leren dat uitgebalanceerde trainings- en wedstrijdprogramma’s, voeding en mentale begeleiding de basis vormen voor goede prestaties. Er zijn bekende (oud-)renners bereid jonge renners te wijzen op de gevaren en onwenselijkheid van doping. Het is verder belangrijk dat de wielerwereld meer kennis en deskundigheid van buitenaf verwelkomt. Om openheid te stimuleren en de cultuurverandering te monitoren, is een structurele plaats nodig waar renners veilig en in vertrouwen hun hart kunnen luchten.”
Taken in teams afbakenen
"De organisatiestructuur in het wielrennen kan beter. Ploegen moeten hun managementstructuur helder afbakenen. Zo moet scherper bewaakt worden dat de ploegarts primair verantwoordelijk is voor de gezondheid van de renners en de ploegleiding voor de sportieve resultaten. Het management waakt over de ‘overall’ resultaten op het gebied van imago en financiën. De Nederlandse ploegen zijn hier al mee bezig en dat verdient navolging en doorontwikkeling. De UCI en de ploegen zouden verder zelf moeten nadenken over andere competitie- en business-modellen die de druk verminderen op individuele renners om te presteren."
Pakkans vergroten en controle weg bij UCI
"Tot slot zouden er ook enkele veranderingen in de anti-dopingaanpak moeten worden doorgevoerd om de ‘pakkans’ nog meer te vergroten. Een harde aanpak van de kleine kern van notoire dopinggebruikers lijkt het meest effectief. Verder kan door de verantwoordelijkheid voor dopingcontrole en -bestraffing weg te halen bij internationale sportorganisaties zoals de UCI, de belangentegenstelling tussen het imago van de sport en het aanpakken van dopingzondaars worden voorkomen. Deze belangentegenstelling, die alle sporten kenmerkt, werkt vertragend bij de doorontwikkeling van anti-dopingbeleid.”
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Nederlandse talenten in opleidingsploeg Red Bull Bora
- Nederlandse wedstrijden internationale kalender 2026 bekend
- Deelnemers en rugnummers Beloften-en Junior-vrouwen EK Weg 2025
- Michel Cornelisse ploegleider bij vrouwen UAE
- Mouris is weer de snelste tijdrijder van Europa
- Uitslagen EK Wielrennen 2025 Drome Ardeche
- Starttijden EK Tijdrijden Drome Ardeche 2025
- Programma EK Wielrennen Drome-Ardeche
- Uitslagen WK Wielrennen Rwanda 2025:
- Deelnemers en rugnummers WK Junioren en Beloften Rwanda 2025
- Starttijden Mixed Team Relay WK Weg 2025
- Mouris bezorgt Nederland nog een wereldtitel
- Startlijsten WK Tijdrijden Junioren en Junior-vrouwen 2025
- Starttijden WK Tijdrijden Beloften Mannen en Vrouwen 2025
- Starttijden WK Tijdrijden Kigali 2025 Mannen en Vrouwen
- Huising vervangt Bouwman in WK-selectie
- Programma WK Wielrennen Kigali (Rwanda)
- Monkelbaan wint Giant Schwalbe Toekomstcup junioren
- Beuker en Dijkman juichen in Hasselt
- Live Verslag Slag om Norg 2025
- Slag om Norg op zoek naar opvolger Jakobsen en Vermeersch
- Nederlandse ploegen Tour de l Avenir bekend
- KNWU-selectie Beloften voor EK Wielrennen
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Spanje 2025
- Schoonvelde wint Aubel-Stavelot




