Ensing wint slotrit, Van Vleuten eindwinnares (+video)
Zondag 03 september 2017
Women - Annemiek van Vleuten heeft de Boels Ladies Tour op haar naam geschreven. De renster van Orica-Scott zag haar eindzege in de slotrit van Sittard naar Sittard niet meer in gevaar komen.De dagzege ging naar Janneke Ensing. Zij reed in de finale weg bij Kasia Niewiadoma en Lucinda Brand.
Het was voor Van Vleuten haar eerste eindoverwinning in deze ronde, maar dat deed ze overtuigend, want ze droeg de oranje leiderstrui vanaf de openingstijdrit in Wageningen en hield deze zes dagen vast.
Heel blij
"Toen ik het rittenschema van de ronde zag wist ik dat dit dé perfecte voorbereiding op het WK in Bergen zou zijn. Kort na mijn hoogtestage bood deze wedstrijd de gelegenheid om me goed te testen. Maar los van het WK ben ik heel blij met deze overwinning. Deze Nederlandse WorldTour-wedstrijd wilde ik graag op mijn naam brengen. Het rittenschema was zeker een verbetering in vergelijking met vorige jaren en bood kansen voor iedereen. De sprinters, de tijdrijders en de klimmers kwamen allemaal aan hun trekken. De zaterdagetappe was cruciaal, want toen wist ik op de meeste concurrenten een kloof te slaan en toen moest ik vooral Anna van der Breggen in het oog houden."
Koploopsters
Elf koploopsters mochten van klassementsleidster Annemiek van Vleuten op avontuur: Christine Majerus (Boels-Dolmans), Amy Cure (Wiggle-High 5), Jeanne Korevaar (WM3), Lucinda Brand, Rozanne Slik (Sunweb), Alexis Ryan (Canyon-Sram), Natalie van Gogh (Parkhotel-Destil), Chloe Hosking (Ale Cipollini), Marta Tagliaferro (Cylance), Winanda Spoor (Lensworld-Zannata) en Roxane Knetemann (FDJ). Uiteindelijk moesten Korevaar, van Gogh en Hosking de anderen laten gaan.Ensing en Niewiadoma reden naar deze groep toe, nadat Van der Breggen tevergeefs probeerde Van Vleuten af te schudden. Niewiadoma reed in de finale uit deze groep weg op de Snijdersberg en ging daarmee op zoek naar een mooi afscheidscadeau voor haar WM3-formatie. Maar Janneke Ensing en Lucinda Brand kwamen op vier kilometer aansluiten, waarna Ensing het alleen probeerde.
Ensing 'Op zoek naar deze zege'
"Dit is de grote zege waar ik naar op zoek was. Ik heb dit jaar veel top 10-klasseringen behaald in de wereldbeker, waar ik trots op ben, maar het gaat ook om zeges boeken. En die is er nu. In het klassement heb ik wat tijd verspeeld de afgelopen dagen, dat was jammer, maar het gaf me nu de ruimte om voor de zege te gaan. Ik voelde me heel goed vandaag en heb er heel diep voor moeten gaan, maar dat was het allemaal waard."
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- De Vries begint sterk aan Tour de Suisse
- Deelnemers en rugnummers Tour de Suisse vrouwen
- Eline Jansen wint in Pyreneeën
- Nederlandse vrouwen domineren in Kopenhagen
- Vos komt volgende week weer in actie
- Vollering wint haar eerste Giro
- Balsamo dankt Brand na vierde zege in Giro
- Vollering wint in Giro, VDB houdt stand
- Van der Breggen wint tijdrit in Giro
- Starttijden klimtijdrit Giro voor vrouwen 2026
- SD Worx-Protime herpakt zich in Giro
- Wiebes roze ontnomen, SD Worx verbijsterd
- Femke de Vries twee jaar langer bij Visma
- Deelnemers Giro d'Italia voor vrouwen
- Kool sprint opnieuw naar de winst
- Rooijakkers last pauze in voor zwangerschap
- Markus bekroont SD Worx-feestje in Antwerpen
- Kastelijn slaat haar slag in Burgos
- Bredewold lost Wiebes af als winnaar Burgos
- Silje Bader wint ook de Vechtstede Omloop Zwartewaterland
- Jente Koops 'Even wennen bij de profs"
- Wiebes wint ook een tweede keer in Burgos
- Charlotte Kool wint Veenendaal-Veenendaal
- Wiebes wint en leidt in Burgos
- Bredewold heeft eindzege Itsulia binnen






