Groenewegen is derde in Tour of Britain
Vrijdag 08 september 2017
Elite men - Dylan Groenewegen is derde geworden in de zesde etappe van de Tour of Britain. De zege ging opnieuw naar Caleb Ewan.Groenewegens ploeggenoot Lars Boom blijft leider. Klassementsleider Boom was na afloop blij dat de zesde rit voorspoedig is verlopen. “Onze jongens hebben vandaag goed werk afgeleverd”, zei hij. “We hebben de koers zonder problemen gecontroleerd. Ik kon me vandaag goed sparen en dat is belangrijk met het oog op de rit van morgen.”
Het slechte weer zorgde voor een hectische finale. “Ik had het geluk dat Gijs Van Hoecke me nog kon helpen in de slotkilometers, maar het was lastig om voorin te blijven”, beschrijft Groenewegen de aanloop naar de sprint. “Het was bovendien glad in de laatste bocht, waardoor Caleb Ewan en Fernando Gaviria wat ruimte namen. Ik sprintte voor wat ik waard was, maar de plekken één en twee waren toen al vergeven helaas.”
Morgen staat een belangrijke rit op het programma voor de klassementsrenners. Boom kijkt met vertrouwen vooruit. “We hebben een sterke ploeg. Dat hebben we vandaag opnieuw laten zien. Bovendien hebben we ook nog Victor Campenaerts vooraan staan in het klassement. Het gaat echter lastig worden morgen om de trui te verdedigen. Ik verwacht veel aanvallen.”
Eerder...
- Deelnemers en rugnummers Giro d'Italia 2025
- Turkije: Poels tweede en blijft leider
- Nu wint Poels in Turkije
- Startvolgorde proloog Tour de Romandie
- Del Grosso wint in Turkije
- Martijn Rasenberg soleert naar overwinning in Slag om Woensdrecht
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Turkije
- Deelnemers en rugnummers Luik-Bastenaken-Luik Mannen
- Arensman als tweede op eindpodium TOTA
- Arensman imponeert in Tour of the Alps
- Pogacar krijgt revanche voor Amstel in Huy
- Joost Nat naar BEAT Cycling Club
- Skjelmose stunt met winst in Amstel Gold Race
- Mike Dogterom naar winst in Zuiderzeeronde
- Deelnemers en rugnummers Amstel Gold Race
- Slag om Woensdrecht met nieuwe hoofdsponsor
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Limburg
- Ploeg Van der Poel begint zaak tegen ´bidonwerper´
- Van der Poel is weer klasse apart in Parijs-Roubaix
- Deelnemers en rugnummers Parijs-Roubaix Mannen 2025
- Deelnemers en rugnummers Scheldeprijs 2025
- Pogacar wint Vlaanderen, Van der Poel derde
- Van den Broek tweede in Volta Classic
- Van der Poel is klaar voor Ronde van Vlaanderen
- Stagecontracten voor beste jongeren clubcompetitie