Inge van der Heijden verruilt ZZPR.nl voor Waowdeals
Donderdag 08 februari 2018
Offroad - Nederlands kampioene veldrijden bij de beloften-vrouwen Inge van der Heijden verruilt na het einde van dit crossseizoen het opleidingsteam ZZPR.nl-HanClean-Orange Babies voor het UCI-vrouwenteam Waowdeals Pro Cycling.De 18-jarige renster uit het Brabantse Schaijk zal zich ook in haar nieuwe team voornamelijk op het veldrijden richten en kwam een overeenkomst voor drie seizoenen overeen met haar nieuwe werkgever. "Om goed voor de dag te komen in het cyclo-crossen wordt het steeds belangrijker om in de zomer een goede basis te leggen op de weg. Die kans krijg ik bij Waowdeals Pro Cycling. De ploeg heeft bovendien veel ervaring met veldrijdsters binnen de eigen gelederen. Ik hoop van de professionele omkadering en van ervaren rensters als Marianne Vos veel op te steken."
Van der Heijden kijkt met plezier terug op de afgelopen vier seizoenen waarin ze uitkwam voor de formatie ZZPR.nl-HanClean-Orange Babies. "Ik heb altijd met een goed gevoel deel uitgemaakt van dit team. We zijn de afgelopen winters echt een grote crossfamilie gebleken. Ik heb in die vier jaar veel geleerd dankzij de investeringen van de sponsors, de bevlogenheid van manager Frank Groenendaal en natuurlijk dankzij het begeleidingsteam, wat altijd voor me klaar heeft gestaan. Ik vind het ook daarom heel mooi dat ik die periode kan afsluiten met een rood-wit-blauwe trui om mijn schouders, wat echt het voorlopige hoogtepunt is van mijn loopbaan als veldrijdster. Met veel plezier rijd ik deze maand - tot de slotwedstrijd in Oostmalle - nog in de kleuren van ZZPR.nl-HanClean-Orange Babies. Daarna is het tijd voor een volgende stap. Bij Waowdeals krijg ik de kans me weer verder te ontwikkelen."
Manager Frank Groenenedaal van ZZPR.nl-HanClean-Orange Babies wenst Van der Heijden veel succes in haar nieuwe team. "Natuurlijk hadden we Inge graag voor ons eigen crossteam behouden. Aan de andere kant is haar transfer het sprekende voorbeeld van hoe ons team functioneert: we helpen jonge renners en rensters een stap verder in hun carrière. Niet voor niets kwamen andere vrouwelijke toppers als Daphny van den Brand, Sophie de Boer en Sanne van Paassen in het verleden al uit in de kleuren van ZZPR.nl.”
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Adne Koster eerste in Bartje 200
- Team Giant-Liv treurt om overleden Thom Bonder
- Pieterse wint in Leogang
- Pieterse wint shortrace in Leogang
- Route WK Gravel Limburg: van Beek naar Maastricht
- Pieterse wint in Heubach
- MTB-programma Van der Poel en Pieterse
- Nieuwenhuis tweede in Marly Grav, Wiebes wint
- Pieterse verovert eerste NK MTB Shortrace-titel
- Morsinkhoff wint op VAM-berg
- Van der Poel rijdt MTB-wedstrijd Heubach
- WK Gravel komt toch naar Limburg
- TORQ nieuwe naamgever van de 3 Nations Mountainbikecup
- NK MTB terug naar Spaanrwoude
- Nieuwenhuis en Brand zegevieren in Oostmalle
- Brand wint ook Waaslandcross
- Rick van Breda winnaar NK-Beachcup
- Jasper Ockeloen legt Team Beukers-Heilig Group erop
- Brand naar de winst in Krawatencross
- Van der Heijden en Nieuwenhuis winnen Middelkerke
- Van der Heijden tweede in Maldegem
- Corné van Kessel knijpt in de remmen
- Nummer 7 voor Mathieu van der Poel
- Stijn Appel opvolger Daan van Sintmaartensdijk in Rockanje
- Bentveld opnieuw naar brons op WK Beloften-vrouwen