Lisa van Belle langer bij SD Worx
Vrijdag 11 september 2026
Elite men - Lisa van Belle blijft de komende twee seizoenen bij Team SD Worx-Protime. De Nederlandse ploeg heeft het contract met de 22-jarige Nederlandse renster tot eind 2028 verlengd.Van Belle vindt bij Team SD Worx-Protime de omgeving om zichzelf verder te ontwikkelen tot een allround renster. "Toen ik de vraag kreeg om te verlengen, wist ik eigenlijk meteen: ik wil hier blijven", zegt Van Belle.
Sportief manager Danny Stam heeft het afgelopen anderhalf jaar gezien dat Van Belle goed in de ploeg past. "Lisa is een jonge renster die steeds kleine stapjes zet. Met haar achtergrond als baanwielrenster weet je dat ze zich op de weg nog verder kan ontwikkelen. Ze is qua mogelijkheden best wel breed onderbouwd. Vooral in het klassieke werk moet ze in de toekomst goed uit de voeten kunnen. Verder zie ik haar ook misschien een rol gaan vervullen in de trein voor Lorena Wiebes."
Lisa van Belle: "Ik voel dat ik met Team SD Worx-Protime de juiste omgeving heb om door te groeien. Als 21-jarige debuteerde ik in de Vuelta Femenina en dat voelde als in het diepe gegooid worden. Maar het werd een snelcursus die me veel geleerd heeft. Het was ook een warm welkom en dat gevoel is altijd gebleven. Rensters als Elena Cecchini, Lorena Wiebes, Lotte Kopecky, Mischa Bredewold, Barbara Guarischi en Anna van der Breggen zijn heel waardevol voor mijn ontwikkeling. Iedereen neemt je mee in hun specialisatie. Ze gidsen, sturen bij en geven hun ervaring door. Daardoor wist ik al enkele belangrijke stappen te zetten."
Eerder...
- Deelnemers en rugnummers Parijs Tours 2026
- Deelnemers en rugnummers Il Lombardia 2026
- Polsbreuk voor Dylan van Baarle
- Kooij naar de zege in Munsterland Giro
- Visma stelt Jakobsen op in eerste UCI-koers
- Scheldeprijs voor mannen start in Middelburg
- Brons voor Van der Poel op WK Montréal
- Fabio Jakobsen juicht in Stekene
- Guus van den Eijnden naar WorldTour
- Verbruggen en Haverdings eerste aanwinsten Metec-Solarwatt
- KNWU-selectie voor EK Wielrennen Slovenië
- Jacco Verhaeren vertrekt bij Visma
- MVDP maakt indruk in Luxemburg
- Tim van der Poel wint Midden-Brabant
- Reinderink zorgt voor derde ritzege in Luxemburg
- Nu is het voor Van den Berg in Luxemburg
- Eneco Tour kent deelnemersveld mannen en vrouwen
- Direct raak voor Van der Poel in Luxemburg
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Luxemburg 2026
- Vuelta was geen doorslaand oranje succes
- Noorloos wint in Ooststellingwerf
- De Kleijn sprint naar winst in GP Fourmies
- Max Kroonen maakt werk van de ploeg af in Arno Wallaard Memorial
- Voormalig wereldkampioen piste Van Schip stopt
- Gouden Wiel voor Han Vaanhold





