Roompot-Charles: minder aanvallen, meer resultaat
Donderdag 29 november 2018
Elite men - In vakantiepark De Banjaard in Kamperland is vandaag de formatie van Roompot-Charles gepresenteerd.De aanloop was niet ideaal, met twee ploegen op zoek naar extra budget en het afhaken van Wout van Aert. "Maar toch was het gevoel met elkaar goed en zo zijn we er verder uitgekomen" zei manager Michael Zijlaard na afloop.
Toch zal de tactiek van Roompot niet één op één overgenomen worden, zei ploegleider Michael Boogerd in Zeeland. "We zullen meer voor de resultaten gaan, vooral in de kleinere koersen liggen kansen voor ons." Renners als de gebleven Pieter Weening en nieuwkomers Lars Boom, Maurits Lammertink en Boy van Poppel moeten de ploeg een kwaliteitsimpuls geven. "Het is richting 2020 - en dus voor de toekomst van de ploeg - belangrijk om punten te scoren, hoog te eindigen in de UCI-ranglijsten. Bij de top 3 bij voorkeur. Dat geeft kansen op een mooi programma in 2020, misschien wel op een grote ronde.'
De ploeg heeft tot nog toe de aanvang van het seizoen op papier. "Mallorca Challenge, Ronde van Oman en de Ruta del Sol zijn onze eerste wedstrijden" aldus Erik Breukink, die hoopt dat Flanders Classics de ploeg net zo en ASO de formatie beter gezind is met het toewijzen van wildcards. De ploeg rijdt niet in de Cadel Evans Road Race, waar men vorig jaar aan het seizoen begon.
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Ronde van Overijssel past route aan
- Dwars door Drenthe krijgt aankomst in Assen
- Deze Nederlanders rijden in Besseges en Valencia
- VAM-berg wordt scherprechter in Metec Olympia's Tour
- Groenewegen wint voor nieuw team
- Pech bij start seizoen Van der Meulen
- Rick van Breda en Kirstie van Haaften winnen Dijk tot Dijkrace Huisduinen
- Organisatie Veenendaal-Veenendaal luidt noodklok
- Nieuwe route maakt Salverda Bouw Ster van Zwolle toekomstbestendig
- Nils Eekhoff mist voorjaar door operatie slagader
- Tijdrit in Beltrum als tweede rit Olympia's Tour
- Kruijswijk kijkt uit naar Vuelta met start in Monaco
- Rasenberg wordt prof bij Tietema
- Lavreysen is sportman van het jaar
- Vlot wordt prof bij Picnic PostNL in 2027
- Diftar Team krijgt nieuwe naam
- Nederlanders doorstaan fusieperikelen Lotto en Intermarché
- PremierTech hoofdsponsor ploeg Van der Poel
- Alkmaar ontvangt Metec Olympia’s Tour in 2026
- Mannenkalender weg 2026 bekend
- Finale ZLM Tour volgend jaar in Waalwijk
- Enzo Leijnse naar Portugees continentaal team
- Lars Boven neemt afscheid als wegprof
- Peter Schulting stopt op continentaal niveau
- BEAT haalt Jesse Kramer





