Tolhoek pakt bergrit in Zwitserland
Donderdag 20 juni 2019
Elite men - Antwan Tolhoek heeft de zesde etappe van de Ronde van Zwitserland gewonnen.De Zeeuw bleef als enige over uit een omvangrijke kopgroep, waar ook Bert-Jan Lindeman (Jumbo-Visma) en Pim Ligthart deel van uitmaakten.
Tolhoek hield zestien seconden over op rondefavoriet Bernal van Team Ineos.
Eerder was Tolhoek al eens bergkoning in deze ronde, toen reed hij nog voor Roompot.
De etappe met start in Einsiedeln was de eerste echte bergetappe van de Zwitserse rittenkoers. Na 25 kilometer ontstond de beslissende kopgroep van 24 renners met naast Tolhoek voor Team Jumbo-Visma ook Bert-Jan Lindeman. Lindeman reed een ijzersterke koers en zorgde ervoor dat de kopgroep bij elkaar bleef tot op de Flumserberg. Tolhoek viel een paar keer aan, maar de beslissende demarrage kwam er in de laatste drie kilometer. De klimmer van Team Jumbo-Visma hield een aanstormende Egan Bernal achter zich.
“Dit is een heel speciaal gevoel”, aldus Tolhoek. “Drie jaar geleden won ik hier de bergtrui en nu win ik hier mijn eerste profkoers op WorldTour-niveau: een onbeschrijflijk gevoel. Ook de complimenten aan de ploeg en de manier waarop we koersen. We zijn nog maar met vijf renners hier, maar we blijven elke dag vechten. Bert-Jan was heel sterk vandaag en goud waard voor mij door constant op kop te blijven beuken. Ik hoorde op de radio dat Bernal eraan kwam. Vorig jaar werd ik in Californië nog geklopt door hem. Dat wilde ik niet nog eens laten gebeuren.”
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- PremierTech hoofdsponsor ploeg Van der Poel
- Alkmaar ontvangt Metec Olympia’s Tour in 2026
- Mannenkalender weg 2026 bekend
- Finale ZLM Tour volgend jaar in Waalwijk
- Enzo Leijnse naar Portugees continentaal team
- Lars Boven neemt afscheid als wegprof
- Peter Schulting stopt op continentaal niveau
- BEAT haalt Jesse Kramer
- Diftar shopt verder op clubniveau
- De Jong en Biesterbos prof bij Picnic-PostNL
- Hel van Voerendaal krijgt nieuwe naam
- David Dekker verder op continentaal niveau
- Hoogendoorn wint in Georgië
- Oud-winnaar Toekomstcup naar Parkhotel
- Diftar hengelt Uptegrove binnen
- Metec-Solarwatt versterkt zich
- Diftar geeft Schulten nieuwe kans op continentaal niveau
- VolkerWessels neemt afscheid van Vermeltfoort
- Daan Dijkman naar opleidingsploeg UAE
- Elmar Abma terug op oude nest
- Wout Poels heeft een nieuwe ploeg
- Timo de Jong: 'Weet niet wat ik nog meer kan doen'
- Van Poppel kan het ook als aanvaller in Tour of Holland
- Tour of Holland schrapt gravelstrook in slotrit
- Tour Holland: Timo de Jong wint op VAM-berg




