Vrouwentour 2023: met Tourmalet en tijdrit
Donderdag 27 oktober 2022
Women - De organisatie van de Tour de France heeft het parcours van de Tour de France Femmes voor 2023 bekend gemaakt. Opnieuw ligt het zwaartepunt in het slotweekend.Na een aankomst op de Tourmalet op de voorlaatste dag wordt de wedstrijd afgesloten met een tijdrit van 22 kilometer door Pau. De ronde start dit jaar niet in Parijs, zoals vorig jaar, maar in Clermont Ferrand. In totaal worden bijna duizend kilometers afgelegd, geheel op Franse bodem.
Bij de presentatie was de winnares van 2022 Annemiek van Vleuten aanwezig, net als onder anderen Pauliena Rooijakkers en Quinty Schoens.
Van Vleuten kijkt alweer uit naar de Tour de France Femmes. ''Ik ben blij om te zien dat er een beroemde klim in het parcours zit, met de Tourmalet. Het is belangrijk dat er een aankomst bergop inzit en een tijdrit is eveneens mooi. Het is goed om te zien dat ze de ronde verder hebben kunnen finetunen. Het was heel speciaal om de eerste Tour te winnen. De impact daarvan was echt enorm. Wielerfans en ook niet-fans hebben het gezien. Dat maakt het de grootste zege uit mijn loopbaan. Komend jaar wordt het wel goed opletten in de beginfases. er zitten 'tricky stages' in, maar gelukkig geen gravel. Ik denk dat er een mooie balans in het rittenschema is, waarbij het voor mij zaak is de eerste zes dagen de focus te houden.''
Ook Demi Vollering liet van zich horen. ''Het is opnieuw een uitdagend parcours. Je moet in het begin uit de problemen zien te blijven. Dan kan het goed hectisch zijn, die ritten moet je echt zorgen geen schade op te lopen. Er zit maar één grote bergrit in, maar dat wordt wel een uitdagende etappe. Ik kijk al uit naar de verkenning. Ook is het mooi om een tijdrit te hebben.''
Rittenschema Tour de France Femmes 2023:
23/07: rit 1: Clermont Ferrand-Clermont Ferrand: 124 km
24/07: rit 2: Clermont-Ferrand - Mauriac: 148 km
25/07: rit 3: Collonges la Rouge - Montignac Lascaux: 147 km
26/07: rit 4: Cahors-Rodez: 177 km
27/07: rit 5: Onet le Chateau - Albi: 126 km
28/07: rit 6: Albi-Blagnac: 122 km
29/07: rit 7: Lannemezan - Tourmalet: 90 km
30/07: rit 8: Ind. Tijdrit Pau: 22 km
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Van Belle naar SD Worx-Protime
- Le Court vloert Pieterse en Vollering in Luik
- Deelnemers en rugnummers Luik-Bastenaken-Luik vrouwen 2025
- Ook Vinke en Geurts imponeren op Muur van Huy
- Pieterse is nieuwe koningin van de Muur
- Deelnemers en rugnummers Waalse Pijl vrouwen 2025
- Arens en Menting naar de winst in Beemster
- Van Heel wint Omloop van Leek
- Bredewold pakt met ´Amstel´ grote zege mee
- Marianne Vos tekent voor onbepaalde tijd bij Visma
- Anne van Rooijen wint Zuiderzeeronde
- Podium voor Vos en Gerritse in Brabantse Pijl
- Geen Ardennenklassiekers voor Karlijn Swinkels
- Deelnemers en rugnummers Amstel Gold Race Vrouwen 2025
- Wiebes derde in Parijs-Roubaix
- Deelnemers en rugnummers Parijs-Roubaix Femmes 2025
- 1, 2 en 4 voor VolkerWessels in Frankrijk
- Balsamo klopt Kool in Scheldeprijs
- Deelnemers en rugnummers Scheldeprijs vrouwen 2025
- Nederlandse vrouwen doen niet mee voor winst in Vlaanderen
- Gerritse naar winst in Volta Classic
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Vlaanderen vrouwen 2025
- Ook vrouwentour deelt wildcards uit 2025 uit
- Nieuwe naam en status vrouwenwedstrijd Kempen
- Deelnemers en rugnummers Dwars door Vlaanderen vrouwen 2025