Van der Poel is klasse apart in Antwerpen
Zondag 04 december 2022
Offroad - Mathieu van der Poel heeft een overtuigende zege behaald in de wereldbekercross van Antwerpen.Een dag na zijn val in Boom bleek MvdP geen last te hebben van de gevolgen van zijn val. Bij het ingaan van de tweede ronde nam hij de leiding over van Wout van Aert en Lars van der Haar om vervolgens beetje bij beetje van de Belgisch en Nederlands kampioen weg te rijden.
Hij wist de voorsprong gestaag uit te bouwen en kon in de slotronde wat gas terugnemen. Volgende week slaat Van der Poel - die twee van de drie eerste crossen van dit seizoen won - een weekend over en hij meldt zich over twee weken weer in Val di Sole, waar Van Aert ontbreken zal.
''Het is bijna jammer dat het crossen nu weer even gedaan is’’ zei de meervoudig wereldkampioen na afloop. ‘’Maar we houden ons aan het plan om nu een trainingskamp op de weg in te lassen met het oog op het voorjaar..''
Van Aert werd tweede, Michael Vanthourenhout werd derde.
4. Laurens Sweeck, 5. Lars van der Haar, 6. Eli Iserbyt, 7. Jens Adams, 8. Tom Pidcock, 9. Niels Vandeputte, 10. Joran Wyseure, 11. Ryan Kamp, 12. Tibor del Grosso
Foto's : © Sportfoto - Bart Hazen
Eerder...
- Adne Koster eerste in Bartje 200
- Team Giant-Liv treurt om overleden Thom Bonder
- Pieterse wint in Leogang
- Pieterse wint shortrace in Leogang
- Route WK Gravel Limburg: van Beek naar Maastricht
- Pieterse wint in Heubach
- MTB-programma Van der Poel en Pieterse
- Nieuwenhuis tweede in Marly Grav, Wiebes wint
- Pieterse verovert eerste NK MTB Shortrace-titel
- Morsinkhoff wint op VAM-berg
- Van der Poel rijdt MTB-wedstrijd Heubach
- WK Gravel komt toch naar Limburg
- TORQ nieuwe naamgever van de 3 Nations Mountainbikecup
- NK MTB terug naar Spaanrwoude
- Nieuwenhuis en Brand zegevieren in Oostmalle
- Brand wint ook Waaslandcross
- Rick van Breda winnaar NK-Beachcup
- Jasper Ockeloen legt Team Beukers-Heilig Group erop
- Brand naar de winst in Krawatencross
- Van der Heijden en Nieuwenhuis winnen Middelkerke
- Van der Heijden tweede in Maldegem
- Corné van Kessel knijpt in de remmen
- Nummer 7 voor Mathieu van der Poel
- Stijn Appel opvolger Daan van Sintmaartensdijk in Rockanje
- Bentveld opnieuw naar brons op WK Beloften-vrouwen