Dumoulin: ‘Misschien rentree in Romandië’
Woensdag 03 april 2013
Elite men - Een val in de Omloop van de Sarthe betekende meteen het einde van het klassieke voorjaar van Tom Dumoulin. De renner van Argos-Shimano hoopt in de Ronde van Romandië weer op de fiets te zitten. ‘Maar ook dat is nog onzeker. Dit is enorm balen.’Hoe ontstond die valpartij Tom?
“Zoals wel vaker in wat kleinere koersen, dachten dertig renners ineens dat ze de massasprint konden winnen. Daardoor werd het een enorm gedrang en was er twee kilometer voor de streep een enorme valpartij. Onze hele ploeg ging tegen de grond en ik lag zo’n beetje onderop. Ik had een wond op mijn knie en dacht dat de schade meeviel. Maar de wond bleek wel zo diep dat ik gehecht moest worden.”
En dat betekent voorlopig geen koers?
“Nee, inderdaad. Ik kan mijn knie nu niet buigen vanwege de hechtingen. Dus de komende week kan ik helemaal niets doen. Ik hoop dat ik het daarna weer rustig kan opbouwen. De Amstel Gold Race komt veel te vroeg. Luik zou wat betreft de knie nog wel kunnen, maar als je niet kan trainen, heb je daar niets te zoeken. Ik hoop nu dat ik in de Ronde van Romandië (23-28 april, red) kan starten. Dan kan ik daar weer ritme opdoen.”
Waar wordt dan je volgende doel?
“Dat weet ik niet. Mijn programma moet helemaal worden omgegooid, dus ik moet het met de ploeg bespreken. Ik acht de kans niet groot dat ik in de Tour de France zal starten, al is dat niet helemaal uitgesloten. We moeten het gewoon even bekijken.”
Je stak in goede vorm. Hoe zuur is dit?
“Het is enorm balen, ik had echt het idee dat ik iets moois zou kunnen laten zien in de klassiekers. Afgelopen seizoen was het WK in Limburg mijn absolute hoofddoel, maar kwam ik ten val in de Vuelta waardoor mijn voorbereiding in het water viel. Ik heb er een beetje een handje van om tegen de grond te gaan als ik in vorm ben en de belangrijke wedstrijden eraan komen.”
Eerder...
- Nu wint Poels in Turkije
- Startvolgorde proloog Tour de Romandie
- Del Grosso wint in Turkije
- Martijn Rasenberg soleert naar overwinning in Slag om Woensdrecht
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Turkije
- Deelnemers en rugnummers Luik-Bastenaken-Luik Mannen
- Arensman als tweede op eindpodium TOTA
- Arensman imponeert in Tour of the Alps
- Pogacar krijgt revanche voor Amstel in Huy
- Joost Nat naar BEAT Cycling Club
- Skjelmose stunt met winst in Amstel Gold Race
- Mike Dogterom naar winst in Zuiderzeeronde
- Deelnemers en rugnummers Amstel Gold Race
- Slag om Woensdrecht met nieuwe hoofdsponsor
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Limburg
- Ploeg Van der Poel begint zaak tegen ´bidonwerper´
- Van der Poel is weer klasse apart in Parijs-Roubaix
- Deelnemers en rugnummers Parijs-Roubaix Mannen 2025
- Deelnemers en rugnummers Scheldeprijs 2025
- Pogacar wint Vlaanderen, Van der Poel derde
- Van den Broek tweede in Volta Classic
- Van der Poel is klaar voor Ronde van Vlaanderen
- Stagecontracten voor beste jongeren clubcompetitie
- Visma gevloerd in Dwars door Vlaanderen, Del Grosso zesde
- Deelnemers en rugnummers Dwars door Vlaanderen 2025