Degenkolb: 'Prachtige dag voor Argos-Shimano'
Woensdag 08 mei 2013
Elite men - Vorig seizoen schonk hij Argos-Shimano vijf zeges in de Ronde van Spanje, vandaag pakte hij daar zijn eerste ritzege in de Giro aan vast. John Degenkolb bleek opnieuw goud waard voor de Nederlandse ploeg. In een tumultueuze groepssprint was hij iedereen de baas.“Dit is een prachtige dag voor Argos-Shimano”, aldus Degenkolb, die in de rit naar Matera de Spanjaard Angel Vicioso (Katusha) en Blanco-Duitser Paul Martens voorbleef. “Mijn ploeggenoten hebben de hele dag de koers gecontroleerd. En op het eind kon ik het afmaken, maar het was wel loodzwaar.”
Geen gewone zege
De sprint in Matera was er één waar voorlopig nog wel even over nagepraat zal worden. In de laatste kilometer vloog een gangmaker van Degenkolb - Luka Mezgec - onderuit, waardoor er voorin gaten ontstonden in het peloton. Marco Canola (Bardiani) had een gaatje, vlak achter hem zat Degenkolb, ook alleen. De Duitser reed de Italiaanse koploper in de laatste rechte lijn voorbij, bleef de naderende concurrentie nipt voor, en voegde zo weer een prachtige prijs toe aan zijn erelijst. "Het was even spannend na de val", aldus ploegleider Addy Engels. "Maar toen zagen we dat John er langs was en het kon afmaken. We hadden deze etappe al aangevinkt. Dan is het prachtig als je het ook kunt afmaken."
Bulgac in de aanval
Net als vorig jaar hoeven we over de aanvalslust van de Nederlanders niet te klagen. Brian Bulgac (Lotto-Belisol) zat voor de tweede keer deze Giro mee in de vlucht van de dag, maar ook dit keer kregen de aanvallers niet voldoende ruimte.
Klassement
Luca Paolini (Katusha) blijft leider. In de top van het klassement waren er geen grote verschuivingen. Robert Gesink blijft de beste Nederlander op de twaalfde plaats.
Eerder...
- Johannink wint en leidt in Griekenland
- Deelnemers en rugnummers Giro d'Italia 2026
- ZLM Tour mag op topveld rekenen
- Alfa Bier Limburg Trofee is terug
- Roan Konings troeft Patrick Eddy af in Woensdrecht
- Patrick Eddy verslaat Van Schip in Overijssel
- Van Uden wint in Ronde Turkije
- Internationaal veld voor Ronde van Overijssel
- Starttijden proloog Tour de Romandie 2026
- Arensman doet goede zaak in Tour of Alps
- Evenepoel wint Amstel Gold Race
- Daan Dijkman wint Luik-Bastenaken-Luik U23
- Amstel Gold Race eert Van Vliet bij afscheid
- Deelnemers en rugnummers Brabantse Pijl 2026
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Limburg
- David Dekker schiet eindelijk raak in Braakman
- UCI schorst Ster van Zwolle-hooligan Watts
- Deelnemers en rugnummers Scheldeprijs 2026
- Del Grosso grijpt de winst in NXT Classic
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Vlaanderen 2026
- Deelnemers en rugnummers Dwars door Vlaanderen 2026
- Deens feestje op slotdag Metec Olympia´s Tour
- Metec Olympia´s Tour: op de VAM-berg wint Barry
- Van der Poel wint op wonderlijke wijze E3 Prijs
- Metec Olympia´s Tour: in Kerkdriel wint Van der Wal





