Stuyven wint KBK, Groenewegen vierde
Zondag 28 februari 2016
Elite men - Jasper Stuyven heeft Kuurne-Brussel-Kuurne gewonnen. De Belg van Trek-Segafredo reed de slotomloop van vijftien kilometer solo door te ontsnappen uit een kopgroep.Zijn medevluchters werden net voor de streep in de kraag gevat. Dylan Groenewegen miste net het podium, de sprinter van Lotto-Jumbo werd vierde. Stuyven dankte ploeggenoot Boy van Poppel voor het in gang houden van de kopgroep, waarna hij met succes zijn voorsprong verdedigde. In die groep zaten ook Berden de Vries (Roompot-Oranje Peloton) en Twan Castelijns (Lotto-Jumbo)
Groenewegen tevreden
Groenewegen zelf was tevreden met de manier waarop het uiteindelijk afliep. “Na de Oude Kwaremont zat ik iets te ver, maar ik had gelukkig een goede ploeg om me heen”, gaf hij aan. “Ik heb het uiteindelijk gehaald tot de finish. Ik heb voluit gesprint en meer dan deze vierde plaats zat er niet in. Daar kan ik tevreden mee zijn. Dit is een uitslag waarop ik verder kan bouwen.”
Ook bij Roompot-Oranje Peloton waren er tevreden gezichten na afloop. Raymond Kreder werd namens de ploeg vijftiende. Ploegleider Erik Breukink zegt dat zijn mannen het besproken plan hebben uitgevoerd: “Als ploeg hebben we gedaan wat we moesten doen. Met twee man meezitten in de grote ontsnapping van de dag is gewoon goed.”
Eerder...
- Organisatie Veenendaal-Veenendaal luidt noodklok
- Nieuwe route maakt Salverda Bouw Ster van Zwolle toekomstbestendig
- Nils Eekhoff mist voorjaar door operatie slagader
- Tijdrit in Beltrum als tweede rit Olympia's Tour
- Kruijswijk kijkt uit naar Vuelta met start in Monaco
- Rasenberg wordt prof bij Tietema
- Lavreysen is sportman van het jaar
- Vlot wordt prof bij Picnic PostNL in 2027
- Diftar Team krijgt nieuwe naam
- Nederlanders doorstaan fusieperikelen Lotto en Intermarché
- PremierTech hoofdsponsor ploeg Van der Poel
- Alkmaar ontvangt Metec Olympia’s Tour in 2026
- Mannenkalender weg 2026 bekend
- Finale ZLM Tour volgend jaar in Waalwijk
- Enzo Leijnse naar Portugees continentaal team
- Lars Boven neemt afscheid als wegprof
- Peter Schulting stopt op continentaal niveau
- BEAT haalt Jesse Kramer
- Diftar shopt verder op clubniveau
- De Jong en Biesterbos prof bij Picnic-PostNL
- Hel van Voerendaal krijgt nieuwe naam
- David Dekker verder op continentaal niveau
- Hoogendoorn wint in Georgië
- Oud-winnaar Toekomstcup naar Parkhotel
- Diftar hengelt Uptegrove binnen




