Brennauer wint tweede rit Ladies Tour
Woensdag 03 september 2014
Women - Lisa Brennauer is winnares geworden van de tweede etappe van de Boels Rental Holland Ladies Tour. De Duitse uit de formatie Specialized-Lululemon troefde in de massasprint de Belgische Jolien d'Hoore (tweede) en wereldkampioene Marianne Vos (derde) voor.Ellen van Dijk blijft leidster, maar zag Brennauer tot op minder dan een tel naderen. Het peloton liep pas in de laatste vijfhonderd meter de vluchters Willeke Knol (Giant-Shimano) en Carmen Small (Specialized-Lululemon) in. Zij waren ruim vijftig kilometer in de aanval samen met Anouska Koster (Futurumshop-NWVG) en Michela Pavin (Mcipollini). Brennauer wilde eigenlijk de sprint aantrekken voor haar ploeggenote Trixi Worrack. "Maar ik zag dat ik kon winnen en zo tien seconden kon terug halen en die kans kon ik niet laten lopen. Ik kan me voorstellen dat je niet direct mij als favoriete in een massasprint naar voren schuift, maar ik kan geod aan komen. Het zat alleen niet altijd mee dit seizoen en dat geluk had ik nu wel."
Smetje
Voor Ellen van Dijk was dat de enige smet op de rit. "We hebben met mijn ploeg Boels-Dolmans de wedstrijd goed gecontroleerd, maar dankzij de winst van Brennauer eindgt de wedstrijd toch met een lichte kater. De slotfase is nu eenmaal chaotisch als zo'n groep wordt terug gehaald. Ook Marianne Vos was alleen en kwam niet helemaal goed uit. Van ons hadden de vluchters natuurlijk ook weg mogen blijven. Maar je weet vooraf dat deze wedstrijd een secondenspel is."
Knol baalt
Willeke Knol kon bij de huldiging weer lachen, maar kwam diep ontgoocheld en helemaal leeg gereden over de streep. "We werden op 500 meter van de streep terug gehaad, dat is van mijn huis naar de supermarkt, eigenlijk gaat dat nergens over natuurlijk. Maar het is wel het verschil tussen winnen en verliezen hier. Ik was nog nooit zo dicht bij de zege, maar moet me maar troosten dat ik weer een stapje dichterbij die overwinning gekomen ben. Ik voelde al dat de kopgroep op het laatst te langzaam ging en ben daarom weg gereden. Met Small - een goede tijdrijdsters - had ik de ideale medevluchter. Maar ik zag ze steeds dichterbij komen en in de laatste bocht kwam het peloton er over."
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Ellen van Dijk aan laatste seizoen beig
- Wiebes wint opnieuw in Tour Femmes
- Wiebes wint derde etappe Tour Femmes
- Opgave Kool in Tour Femmes, Garcia wint
- Etappe en eerste geel voor Vos
- Deelnemers en rugnummers Tour de France Femmes
- Van Dijk is tweede bij rentree in Baloise Tour
- Backstedt neemt over in Baloise Tour
- Nienke Veenhoven wint in Baloise Tour
- Kool wint etappe Baloise Ladies Tour
- Backstedt klopt Van Dijk en Kool
- Van der Breggen grijpt in slotrit Giro naast dagwinst
- Rooijakkers herstelt zich van tijdverlies in Giro
- Wiebes wint haar tweede vanuit omvangrijke kopgroep
- Van Dijk vs Backstedt in Baloise Tour
- Rooijakkers beste Nederlandse in bergrit Giro
- Wiebes naar ritwinst in Giro vrouwen
- Souren wint Argenta Classic
- Van der Breggen vierde in opener Giro
- Groen wint Omloop der Zevenheuvelen
- Deelnemers en rugnummers Giro Donne 2025
- Live verslag Omloop der Zevenheuvelen vrouwen
- Eva van den Born rapste in Abbenbroek
- Florien Bolks wint de Ronde van Twente
- Starttijden openingstijdrit Giro vrouwen 2025