Thalita de Jong wint slotrit Giro Rosa
Zondag 10 juli 2016
Women - Thalita de Jong heeft Nederland op de valreep toch nog een ritzege bezorgd in de Giro Rosa. De renster van Rabo-Liv won de slotetappe rond Verbania.De wereldkampioene veldrijden arriveerde met 1 minuut voorsprong op landgenote Riejanne Markus (Liv-Plantur) aan de finish. Megan Guarnier won namens Boels-Dolmans het eindklassement. Anna van der Breggen - in 2015 eindwinnares - werd derde in de eindafrekening.
"Een meer dan indrukwekkend nummer”, juichte Koos Moerenhout van Rabo-Liv. “Voor Thalita is het ook mooi dat dit er uit komt. Het is een renster met heel veel mogelijkheden. Dit is een bevestiging voor haar. Mooi ook voor de ploeg. Ik vind dat we er dit jaar uit gehaald hebben wat er in zat.”
Bij Boels-Dolmans was er ook vreugde over drie gewonnen ritten en een eerste en tweede plaats in het eindklassement. De eindzege voor Guarnier leek al binnen bereik in de 2015, totdat de voorlaatste rit zich aandiende. Anna van der Breggen (Rabo-Liv) wist meer dan een minuut goed te maken op Guarnier en won het roze.
"Je moet het zien als een proces" zei Guarnier. "Het is altijd een kwestie van blijven verbeteren geweest. Dat ging langzaam maar gestaag, maar doorslaggevend was dat ik bleef verbeteren."
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Van Dijk en Arens winnen Chrono des Nations
- Nederlandse eindwinst in Chongming Island
- Van Rooijen pakt grote zege in China
- Rooijakkers verkast naar UAE-vrouwenteam
- Van der Hulst naar VolkerWessels
- Wiebes rondt superjaar af in stijl
- Kool voor Fenix-Deceuninck in Binche
- Vollering soleert naar Europese titel
- Deelnemers en rugnummers EK Weg Vrouwen 2025
- Von Berswordt naar VolkerWessels
- Bredewold naar brons op EK na tijdcorrectie
- VolkerWessels heerst in Mirabelle Classic
- Deelnemers en rugnummers vrouwen en junior-vrouwen WK 2025
- Mijntje Geurts verlaat Visma voor Cofidis
- Deelnemers en rugnummers WK Weg Beloften-vrouwen 2025
- Karlijn Swinkels blijft vol ambitie bij UAE
- Megan Arens wereldkampioene tijdrijden
- Vos meldt zich af voor WK, De Vries vervanger
- Esmee Peperkamp naar VolkerWessels
- Van der Breggen naar zilver op WK Tijdrijden
- Nu is Veenhoven aan het feest in Canada
- Lieke Nooijen wint in Canada
- KNWU-vrouwenploeg voor EK met Bredewold
- Swinkels is dit keer tweede in GP de Wallonie
- Wiebes is de nieuwe nummer 1 bij de vrouwen




