Dumoulin pakt zilver op olympische tijdrit
Woensdag 10 augustus 2016
Elite men - Tom Dumoulin heeft de olympische tijdrit met een zilveren medaille afgesloten, de derde wielermedaille van Nederland. De titel ging naar Fabian Cancellara, op wie de Limburger 47 seconden toe gaf.Chris Froome veroverde het brons. Nederland doet het nu al beter op de Olympische Spelen in vergelijking met Londen met goud, zilver en brons. Vier jaar geleden was er goud en twee keer brons voor oranje. Nu moeten de baanrenners, BMX-ers en MTB-ers nog in actie komen.
"Ik heb alles gegeven en ben trots op mijn veerkracht, maar ik kwam voor meer" zei Dumoulin realistisch na afloop. "Iedereen kan me zeggen dat het heel knap is wat heb gepresteerd en dat is het ongetwijfeld, maar bij mij overheerst nu eenmaal de teleurstelling op dit moment." Dumoulin was de enige Nederlandse deelnemer na de afzegging door Wout Poels, die zich niet fit genoeg voelde na zijn val in de wegwedstrijd van zaterdag.
Bondscoach Johan Lammerts leek zilver vandaag het maximaal haalbare voor Dumoulin. "We stuitten hier vandaag nu eenmaal op een formidabele tegenstander. Deze zilveren medaille was grote klasse gezien het voortraject van Tom" zei hij verwijzend naar de blessure die Dumoulin opliep in de Tour.
Foto: © Sportfoto
Doe mee aan ons Vuelta-spel
Eerder...
- Organisatie Veenendaal-Veenendaal luidt noodklok
- Nieuwe route maakt Salverda Bouw Ster van Zwolle toekomstbestendig
- Nils Eekhoff mist voorjaar door operatie slagader
- Tijdrit in Beltrum als tweede rit Olympia's Tour
- Kruijswijk kijkt uit naar Vuelta met start in Monaco
- Rasenberg wordt prof bij Tietema
- Lavreysen is sportman van het jaar
- Vlot wordt prof bij Picnic PostNL in 2027
- Diftar Team krijgt nieuwe naam
- Nederlanders doorstaan fusieperikelen Lotto en Intermarché
- PremierTech hoofdsponsor ploeg Van der Poel
- Alkmaar ontvangt Metec Olympia’s Tour in 2026
- Mannenkalender weg 2026 bekend
- Finale ZLM Tour volgend jaar in Waalwijk
- Enzo Leijnse naar Portugees continentaal team
- Lars Boven neemt afscheid als wegprof
- Peter Schulting stopt op continentaal niveau
- BEAT haalt Jesse Kramer
- Diftar shopt verder op clubniveau
- De Jong en Biesterbos prof bij Picnic-PostNL
- Hel van Voerendaal krijgt nieuwe naam
- David Dekker verder op continentaal niveau
- Hoogendoorn wint in Georgië
- Oud-winnaar Toekomstcup naar Parkhotel
- Diftar hengelt Uptegrove binnen




