Gesink grijpt net naast winst in bergrit Vuelta
Maandag 29 augustus 2016
Elite men - Robert Gesink liet zich vandaag voor het eerst opmerken in de Ronde van Spanje. De Achterhoeker van Lotto-Jumbo was mee met een kopgroep en bleef als laatste van de koplopers voorin over op de Lagos de Covadonga.Minder dan drie kilometer van de streep werd hij echter voorbij gestoken door Nairo Quintana. Uiteindelijk werd Gesink tweede in deze rit door Chris Froome te verslaan in een sprint met drie.
Dit was een super mooie dag, het is balen dat er dan net een renner sneller is, maar dit geeft wel een goed gevoel”, zei Robert Gesink die er op de slotklim vandoor ging. “Natuurlijk geldt wie er als eerste boven is en niet wie het snelst begint, daarom ben ik meteen op mijn eigen tempo naar boven gereden en ik merkte snel dat ik de anderen kon lossen.”
“We hebben er als team alles aan gedaan om in de kopgroep te zitten en dan is het mooi dat het lukt om samen met Campenaerts erbij te zitten.” Gesink gaf aan dat Campenaerts veel werk heeft verzet. “De groep draaide niet goed en Campenaerts zorgde ervoor dat de snelheid erin bleef. Zelf ben ik ook een paar keer op kop gaan rijden omdat het merendeel vooral bezig was met de laatste klim in plaats van de voorsprong zo groot mogelijk te maken.”
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Deelnemers en rugnummers Strade Bianche 2026
- Internationale strijd verwacht in Salverda Ster van Zwolle
- Voorjaarsprogramma Tibor Del Grosso bekend
- Pluimers blijft veel langer bij Tudor
- Podium voor Peters in Brussel Opwijk
- Ottema wint Kasseienomloop Exloo
- Van der Poel is klasse apart in Omloop Nieuwsblad
- Hoogendoorn wint weer in Drenthe
- Live verslag Dwars door Drenthe 2026
- Geen Omloop Zevenheuvelen in clubcompetitie
- Deelnemers en rugnummers Omloop Nieuwsblad Mannen 2026
- Metec Olympia's Tour doorkruist Bommelerwaard in 2026
- Van der Poel kent zijn voorjaarsprogramma
- Zomermaand slaat slag in Ronde Rwanda
- Sterk deelnemersveld bij aftrap seizoen in Dorpenomloop Dwars door Drenthe
- Pluimers derde in Var
- Ploeg Tietema ontvangt wildcard voor Giro
- Kalender Clubcompetitie Mannen 2026
- Ronde van Overijssel eert Jos Lammertink
- Kasseienomloop Exloo zoekt opvolger Vermeltfoort
- Starttijden tijdrit UAE Tour 2026
- Deelnemersveld Ster van Zwolle bekend
- Renewi Tour mag Nederlandser worden in toekomst
- Van der Hoorn mist klassiekers door operatie
- Denekamp kijkt uit naar terugkeer wielertoppers





