Van Vleuten viert rentree met zege
Dinsdag 06 september 2016
Women - Annemiek van Vleuten heeft haar rentree in het peloton opgeluisterd met de zege in de openingstijdrit van de Lotto Belgium Tour.Met haar tijd van 5.24 bleef de proloogspecialiste wereldkampioene veldrijden Thalita de Jong voor. De Nederlands kampioene tegen de klok won eerder dit jaar de openingstijdrit in de GP Elsy Jacobs.
Van Vleuten - hier rijdend voor de nationale ploeg - kwam in de olympische wegwedstrijd zwaar ten val toen ze voorop reed in de laatste afdaling richting de finish. Ze herstelde de afgelopen weken op Italiaanse bodem en richt zich op de wereldkampioenschappen in Qatar.
"Ik wist wel dat ik lekker reed toen ik in Italië was, maar dat dit er in zou zitten had ik echt niet verwacht”, verbaasde Annemiek van Vleuten zich na afloop op haar website.”Wetende hoe ik in de kreukels lag en wat ik heb gedaan in Italië, een vakantie met fiets, is dit echt bizar. Ik heb bijvoorbeeld niet eenmaal intensief getraind en je hebt voor zo’n proloog wel een bepaalde lactaat tolerantie nodig. Blijkbaar is mijn basis zo goed dat ik daarmee die vier kilometer zo in het rood kan rijden. Ik ben écht verbaasd dat ik hier heb gewonnen en bovenal dat het verschil met de anderen zo groot is.” Waar ze normaal zeker voor de winst gaat in een proloog, stond ze ditmaal aan de start zonder doel. “Ik leg mezelf altijd druk op, maar om dat nu eens niet te doen was ook wel eens lekker. Het doet me sowieso altijd goed om naar Italië te gaan en het lijkt erop dat ik nu met frisse benen terug ben gekomen. Ik dacht vooraf ik ga er gewoon lekker voor en we zien wel waar het schip strandt. Nou, hier dus.”
Door haar overwinning is de Gelders ook de eerste leidster in de vierdaagse Belgische wedstrijd. “Maar we zijn hier niet met een team waarmee we er echt voor kunnen gaan om de trui te verdedigen en er zijn veel bonificatieseconden te winnen in de etappes. Ik hoop op de laatste dag, een zware rit, nog wat te laten zien. Daarnaast wil ik hier vooral graag wat harde koersdagen rijden in mijn voorbereiding op Qatar.”
Foto: © Sportfoto
#LottoBelgiumTour @AvVleuten: Prologue winner, GC leader and leader of the points classification pic.twitter.com/2RnsQ4CA2D
— LottoBelgiumTour (@LottoBelgTour) 6 september 2016
Eerder...
- Van Belle naar SD Worx-Protime
- Le Court vloert Pieterse en Vollering in Luik
- Deelnemers en rugnummers Luik-Bastenaken-Luik vrouwen 2025
- Ook Vinke en Geurts imponeren op Muur van Huy
- Pieterse is nieuwe koningin van de Muur
- Deelnemers en rugnummers Waalse Pijl vrouwen 2025
- Arens en Menting naar de winst in Beemster
- Van Heel wint Omloop van Leek
- Bredewold pakt met ´Amstel´ grote zege mee
- Marianne Vos tekent voor onbepaalde tijd bij Visma
- Anne van Rooijen wint Zuiderzeeronde
- Podium voor Vos en Gerritse in Brabantse Pijl
- Geen Ardennenklassiekers voor Karlijn Swinkels
- Deelnemers en rugnummers Amstel Gold Race Vrouwen 2025
- Wiebes derde in Parijs-Roubaix
- Deelnemers en rugnummers Parijs-Roubaix Femmes 2025
- 1, 2 en 4 voor VolkerWessels in Frankrijk
- Balsamo klopt Kool in Scheldeprijs
- Deelnemers en rugnummers Scheldeprijs vrouwen 2025
- Nederlandse vrouwen doen niet mee voor winst in Vlaanderen
- Gerritse naar winst in Volta Classic
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Vlaanderen vrouwen 2025
- Ook vrouwentour deelt wildcards uit 2025 uit
- Nieuwe naam en status vrouwenwedstrijd Kempen
- Deelnemers en rugnummers Dwars door Vlaanderen vrouwen 2025