Luijkx wil met Team Earth Pro Cycling terug keren
Dinsdag 04 oktober 2016
Elite men - In 2018 wil voormalig teammanager Daan Luijkx met een nieuw project Team Earth Pro Cycling de weg opgaan. Een ploeg die kiest voor spreiding onder partners en een eigen identiteit.Daan Luijkx: "Met Team Earth Pro Cycling en haar partners wil ik me inzetten voor duurzaamheid en welzijn. Een professionele sportploeg - en helemaal een professional cycling team - biedt een prachtig podium om aandacht te vragen voor onze relatie met de natuur en gezondheid. Een mooie drietrap met aandacht voor people, planet en profit." Na een aanloopperiode van een half jaar waarin hij het concept samen met GR8 Industries ontwikkelde, overhandigt Luijkx vanavond het eerste shirt aan Al Gore. Dat gebeurt tijdens het Inspiration360-congres in Amsterdam.
Luijkx investeerde zelf in de ontwikkeling van een nieuw concept, nu hij de noodzaak ziet van verandering in de opzet van de professionele wielersport. "Team Earth gaat ervoor om de duurzaamste wielerploeg ooit te zijn. Dat doen we door de producten die we kiezen, de spreiding van partners - waardoor we het risico verkleinen - en de investering in onze standvastige identiteit. Met deze opzet wil ik graag de nieuwe standaard zetten voor wielerploegen. Ploegen met een eigen identiteit, met maatschappelijke betrokkenheid en meer onafhankelijkheid. Hierbij willen we niets overhaasten, maar gedegen bouwen."
Team Earth is in gesprek met meerdere multinationals die bij het team passen en hoopt in het voorjaar van 2017 de eerste van zes gelijkwaardige partners te presenteren.
Eerder...
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Vlaanderen 2026
- Deelnemers en rugnummers Dwars door Vlaanderen 2026
- Deens feestje op slotdag Metec Olympia´s Tour
- Metec Olympia´s Tour: op de VAM-berg wint Barry
- Van der Poel wint op wonderlijke wijze E3 Prijs
- Metec Olympia´s Tour: in Kerkdriel wint Van der Wal
- Polsbreuk voor Timo de Jong
- Olympia's Tour: Internationale winnaars met vleugje Arensman en Van Dijk
- Live-timing en starttijden tijdrit Metec Olympia's Tour Beltrum
- Groenewegen boekt alweer een zege
- Eerste rit Metec Olympia´s Tour is voor Hoogendoorn
- Deelnemers en rugnummers Middelkerke-Wevelgem
- Bronswijk wint Omloop Houtse Linies
- Groenewegen opnieuw aan het feest
- Van der Tuuk wint zijn eerste voor Euskaltel
- Deelnemers en rugnummers Milaan-San Remo 2026
- Groenewegen wint Bredene Koksijde Classic
- ZLM Tour naar Roosendaal en Bergen op Zoom
- Opnieuw internationaal topveld Metec Olympia's Tour
- Van der Poel wint zijn tweede in Tirreno-Adriatico
- Tiel opnieuw decor slotetappe Metec Olympia´s Tour
- Hoole van uitblinker tot uitvaller in Parijs-Nice
- Van der Poel wint gravelrit in Tirrreno-Adriatico
- Starttijden ploegentijdrit Parijs-Nice 2026
- Dekker is tweede in Rucphen





