Steven Kruijswijk mikt vol op Giro d'Italia
Donderdag 22 december 2016
Elite men - Meer dan ooit heeft Steven Kruijswijk van de Giro d'Italia zijn hoofddoel van het seizoen gemaakt. De Brabander werd dit jaar in de slotweek uit de roze trui gereden en komt komend jaar terug om een nieuwe poging te doen de Giro te winnen."Ik ben er wel meer dan ooit van overtuigd dat ik mee kan doen voor de topklasseringen in de Giro d'Italia. Vorig jaar rond deze tijd hoopte ik dat, nu weet ik het ook daadwerkelijk. Ik ben blij dat de ploeg gezorgd heeft voor versterking voor deze ronde in de personen van Jurgen Vandenbroeck en Stef Clement. Van de beschikbare renners waren dat de beste kandidaten, gezien hun ervaring en hun capaciteiten. Andere renners van dit kaliber denken toch aan hun eigen kansen of moet je dan voor veel geld bij een ander team wegkopen."
De Giro 2016 is een herinnering waar Steven Kruijswijk nu positieve gevoelens uit probeert te halen. "Het rijden voor de eind- en dagwinst, de kracht die ik etaleerde, hoe sterk ik was in de beklimmingen en de tijdrit. Het dragen van het roze ook. Dat zijn ervaringen die ik koester. Natuurlijk is het jammer dat ik de trui verloor, maar het is ook een ervaring. IK was voor het eerst in die positie en hoop met al die ervaringen mijn voordeel te doen."
Kruijswijk rijdt in de aanloop naar de Giro de Ronde van Valencia, Parijs-Nice en de Volta a Catalunya. "Daarna doe ik via een hoogtestage de laatste voorbereiding op de Giro."
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- PremierTech hoofdsponsor ploeg Van der Poel
- Alkmaar ontvangt Metec Olympia’s Tour in 2026
- Mannenkalender weg 2026 bekend
- Finale ZLM Tour volgend jaar in Waalwijk
- Enzo Leijnse naar Portugees continentaal team
- Lars Boven neemt afscheid als wegprof
- Peter Schulting stopt op continentaal niveau
- BEAT haalt Jesse Kramer
- Diftar shopt verder op clubniveau
- De Jong en Biesterbos prof bij Picnic-PostNL
- Hel van Voerendaal krijgt nieuwe naam
- David Dekker verder op continentaal niveau
- Hoogendoorn wint in Georgië
- Oud-winnaar Toekomstcup naar Parkhotel
- Diftar hengelt Uptegrove binnen
- Metec-Solarwatt versterkt zich
- Diftar geeft Schulten nieuwe kans op continentaal niveau
- VolkerWessels neemt afscheid van Vermeltfoort
- Daan Dijkman naar opleidingsploeg UAE
- Elmar Abma terug op oude nest
- Wout Poels heeft een nieuwe ploeg
- Timo de Jong: 'Weet niet wat ik nog meer kan doen'
- Van Poppel kan het ook als aanvaller in Tour of Holland
- Tour of Holland schrapt gravelstrook in slotrit
- Tour Holland: Timo de Jong wint op VAM-berg




