Nederland met één renner minder naar de Tour
Woensdag 26 juni 2013
Elite men - De honderdste Tour de France start aanstaande zaterdag met zeventien landgenoten. Vorig jaar lag dat aantal nog op achttien, maar mede omdat de Nederlanders van Orica GreenEDGE niet meerijden, moet Nederland het nu doen met zeventien renners.Vacansoleil-DCM start net als vorig jaar met vijf landgenoten. Alleen waar in 2012 Rob Ruijgh en Kenny van Hummel meededen, staan nu de namen van de broers Boy en Danny van Poppel. De andere Nederlanders van Vacansoleil-DCM zijn Johnny Hoogerland, Lieuwe Westra en Wout Poels.
Ook Argos-Shimano gaat met vijf Nederlanders naar de Tour. Naast Koen de Kort, Roy Curvers, Albert Timmer en Tom Veelers, het kwartet dat in 2012 het Nederlandse blok vormde, staat debutant Tom Dumoulin aan het vertrek.
Team Belkin – vorig jaar nog Rabobank – start met zes landgenoten. Het verschil met de Tour van 2012 is dat Steven Kruijswijk en Maarten Tjallingii zijn ingewisseld voor Tom Leezer en Lars Boom. Voor Lars Boom betekent zijn deelname een terugkeer in de Tour de France. Bauke Mollema, Robert Gesink, Laurens ten Dam en wegkapitein Bram Tankink waren vorig jaar ook al van de partij.
De zeventiende Nederlander die zaterdag op Corsica aan de start staat, is Niki Terpstra. De renner van Omega Pharma - Quick-Step keert na één jaar afwezigheid terug voor al zijn vijfde Tourdeelname.
Het recordaantal Nederlandse deelnemers aan de Tour de France (30) dateert nog altijd uit 1989.
Nederlanders in Tour de France 2013: Boy van Poppel, Danny van Poppel, Johnny Hoogerland, Lieuwe Westra, Wout Poels (Vacansoleil-DCM), Koen de Kort, Albert Timmer, Roy Curvers, Tom Veelers, Tom Dumoulin (Argos-Shimano), Lars Boom, Bram Tankink, Robert Gesink, Bauke Mollema, Tom Leezer, Laurens ten Dam (Team Belkin) en Niki Terpsta (Omega Pharma - Quick-Step).
Eerder...
- Nu wint Poels in Turkije
- Startvolgorde proloog Tour de Romandie
- Del Grosso wint in Turkije
- Martijn Rasenberg soleert naar overwinning in Slag om Woensdrecht
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Turkije
- Deelnemers en rugnummers Luik-Bastenaken-Luik Mannen
- Arensman als tweede op eindpodium TOTA
- Arensman imponeert in Tour of the Alps
- Pogacar krijgt revanche voor Amstel in Huy
- Joost Nat naar BEAT Cycling Club
- Skjelmose stunt met winst in Amstel Gold Race
- Mike Dogterom naar winst in Zuiderzeeronde
- Deelnemers en rugnummers Amstel Gold Race
- Slag om Woensdrecht met nieuwe hoofdsponsor
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Limburg
- Ploeg Van der Poel begint zaak tegen ´bidonwerper´
- Van der Poel is weer klasse apart in Parijs-Roubaix
- Deelnemers en rugnummers Parijs-Roubaix Mannen 2025
- Deelnemers en rugnummers Scheldeprijs 2025
- Pogacar wint Vlaanderen, Van der Poel derde
- Van den Broek tweede in Volta Classic
- Van der Poel is klaar voor Ronde van Vlaanderen
- Stagecontracten voor beste jongeren clubcompetitie
- Visma gevloerd in Dwars door Vlaanderen, Del Grosso zesde
- Deelnemers en rugnummers Dwars door Vlaanderen 2025