Lampaert wint Dwars door Vlaanderen, Groenewegen 5
Woensdag 22 maart 2017
Elite men - Dylan Groenewegen is vijfde geworden in Dwars door Vlaanderen. De Nederlands kampioen won de sprint voor de vijfde plaats. De winst ging naar Yves Lampaert, die Quick-Step de zege bezorgde.Daarmee presteerde de formatie van Niki Terpstra zoals gewenst door manager Patrick Lefevere, die vooraf claimde dat alleen de winst telde voor zijn sterrenformatie. Het was Lampaert die het afmaakte door weg te rijden uit een kopgroep van vier. Philippe Gilbert maakte het succes compleet door tweede te worden. Ook Niki Terpstra en Zdenek Stybar maakten indruk door in de finale naar een groep achtervolgers te rijden met Mike Teunissen (Sunweb) daarbij en daarmee de laatste motivatie op een achtervolging op de vier koplopers weg te nemen.
How can you not love this fantastic team? #DDV pic.twitter.com/K8EBocWhKN
— Quick-Step Cycling (@quickstepteam) 22 maart 2017
Lampaert won drie jaar geleden de Arnhem Veenendaal Classic.
Goed teken
Dylan van Baarle sprintte naar een achtste plek. Groenewegen was in zijn nopjes met zijn optreden en uitslag van vandaag. “Jammer dat het niet een sprint voor de overwinning was, maar het is een goed teken dat ik er de hele wedstrijd bij zat”, aldus Groenewegen na zijn vijfde plek in de koers die voor het eerst in de WorldTour werd verreden. “Ik wist dat de vorm goed was, maar ik rijd hier natuurlijk voor de overwinning. Vandaag waren er vier beter.”
Goede keuze
Met nog zo’n 80 kilometer te gaan, op de Berendries, ontstond er een groep waarin namens Team LottoNL-Jumbo, Dylan Groenewegen en Amund Grøndahl Jansen aanwezig waren. Deze groep wist snel de kopgroep te bereiken.“Het was een goede keuze om mee te gaan. Ik heb mijn beurten goed gedaan, maar merkte wel dat de mannen van Quick Step erg sterk waren dus dan moeten zij de koers dragen. Je weet dat de groep niet volledig naar de streep rijdt en op de Paterberg reden er vier weg. Ik zat te ver van achteren, maar het is lastig om te zeggen of ik mee had gekund. De vier waren de sterkste vandaag.” “Ik voel mij een stuk beter dan in Het Nieuwsblad en ik kwam relatief goed over de klimmetjes. In de finale voelde ik mij nog verrassend fris. Met een vijfde plek mag ik blij zijn, maar ik hoop hier terug te komen om voor de overwinning mee te doen.”
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Deelnemers en rugnummers Dwars door Vlaanderen 2026
- Deens feestje op slotdag Metec Olympia´s Tour
- Metec Olympia´s Tour: op de VAM-berg wint Barry
- Van der Poel wint op wonderlijke wijze E3 Prijs
- Metec Olympia´s Tour: in Kerkdriel wint Van der Wal
- Polsbreuk voor Timo de Jong
- Olympia's Tour: Internationale winnaars met vleugje Arensman en Van Dijk
- Live-timing en starttijden tijdrit Metec Olympia's Tour Beltrum
- Groenewegen boekt alweer een zege
- Eerste rit Metec Olympia´s Tour is voor Hoogendoorn
- Deelnemers en rugnummers Middelkerke-Wevelgem
- Bronswijk wint Omloop Houtse Linies
- Groenewegen opnieuw aan het feest
- Van der Tuuk wint zijn eerste voor Euskaltel
- Deelnemers en rugnummers Milaan-San Remo 2026
- Groenewegen wint Bredene Koksijde Classic
- ZLM Tour naar Roosendaal en Bergen op Zoom
- Opnieuw internationaal topveld Metec Olympia's Tour
- Van der Poel wint zijn tweede in Tirreno-Adriatico
- Tiel opnieuw decor slotetappe Metec Olympia´s Tour
- Hoole van uitblinker tot uitvaller in Parijs-Nice
- Van der Poel wint gravelrit in Tirrreno-Adriatico
- Starttijden ploegentijdrit Parijs-Nice 2026
- Dekker is tweede in Rucphen
- Deelnemers en rugnummers Parijs-Nice 2026





