Van der Breggen wint Amstel Gold Race
Zondag 16 april 2017
Women - Anna van der Breggen heeft de Amstel Gold Race voor vrouwen gewonnen. De olympisch kampioene van Boels-Dolmans reed op de Bemelerberg weg uit een kopgroep van zes en wist haar solo succesvol af te ronden.Voor Van der Breggen was dit haar eerste wegzege van het seizoen. Wel won de Zwolse op de mountainbike.
Lizzie Deignan maakte het succes compleet voor Boels-Dolmans door de sprint voor de tweede plek te winnen. Kasia Niewiadoma zorgde ervoor dat ook WM 3 op het podium stond met haar de derde stek. Al deelde ze die achteraf met Annemiek van Vleuten (Orica-Scott) Deignan ging de finale in met Kasia Niewiadoma (WM3) en Elisa Longo Borghini (Wiggle-High 5). Ellen van Dijk hield namens Sunweb het tempo daarachter hoog in dienst van Women's WorldTour-leidster Coryn Rivera. Maar op de Bemelerberg bracht Annemiek van Vleuten Anna van der Breggen terug voorin de koers. Rivera sprong mee, maar had net als de anderen geen antwoord toen Van der Breggen vrijwel direct een nieuwe versnelling plaatste. Die bleek beslissend.
Van der Breggen zei achteraf: "We wisten dat we de koers hard moesten maken met ons team. Toen we aansloten bij de koplopers, kon ik er eigenlijk direct overheen. Met de wind in de rug. Alleen de Cauberg op is altijd een gok, maar ik had de benen om het af te maken. Met zoveel mensen aan de kant, gaven de laatste honderden meters me kippenvel, ik kon mijn ploegleider niet meer horen in mijn oortje."
" Het laat me ook zien dat ze vorm weer goed is en dat ik ook de komende twee klassiekers mee zou moeten kunnen doen om de winst. Dit geeft vertrouwen. Dat ik afgelopen week de Healthy Ageing Tour kon rijden is ook goed geweest. Na een minder voorjaar door ziekte kon ik zo toch weer via wat meer wedstrijddagen in vorm komen."

"Ik ben blij dat ik hier heb kunnen winnen. Dit is toch heel speciaal, zo'n koers in Nederland.Het is een belangrijke dag voor ons. Wielrennen in Nederland is belangrijk voor ons. Als land doen we het uitstekend, maar buiten Drenthe ah ebben we geen grote koers. Dat we die nu wel hebben maakt dit een grote dag voor ons."
Eerder...
- Kool wint Scheldeprijs voor Veenhoven
- Vollering imponeert met solozege in Vlaanderen
- Bader wint de Ronde van Leek
- Vanderaerden klopt Markus in Eijsden
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Vlaanderen vrouwen 2026
- Reusser houdt Vollering en Nooijen van podium
- Deelnemers en rugnummers Dwars door Vlaanderen vrouwen 2026
- Wiebes wint in Wevelgem, Swinkels derde
- Veenhoven is derde in Brugge
- Deelnemers en rugnummers In Wevelgem vrouwen 2026
- Uneken wint Midwest Classic
- Deelnemers en rugnummers Milaan-San Remo vrouwen 2026
- Kopecky klopt Kool in Nokere Koerse
- Vrouwenteam VolkerWessels is status opleidingsteam voorbij
- Swinkels verslaat Van der Breggen in Trofeo Binda
- Deelnemers en rugnummers Trofeo Alfredo Binda 2026
- Wiebes wint Oetingen maar niet in de sprint
- Vuelta voor vrouwen eindigt op Angliru
- Deelnemers en rugnummers Strade Bianche vrouwen 2026
- Volle klassiekermaand voor Puck Pieterse
- Charlotte Kool wint Omloop Hageland
- Vollering naar de winst in Omloop NIeuwsblad
- Deelnemers en rugnummers Omloop Nieuwsblad Vrouwen 2026
- Tour de France Femmes deelt wildcards 2026 uit
- Vollering pakt dubbel in Valencia





