Groenewegen sprint naar winst in Ster ZLM Toer
Donderdag 15 juni 2017
Elite men - Nederlands kampioen Dylan Groenewegen heeft in Hoogerheide de tweede etappe van de Ster ZLM Toer – GP Jan van Heeswijk op zijn naam geschreven. De sprinter van LottoNL-Jumbo toonde zich na 186 kilometer oppermachtig in de massasprint.Hij haalde het met ruime voorsprong op Max Walscheid (Team Sunweb) en Moreno Hofland van Lotto-Soudal. De Sloveen Primoz Roglic blijft de leider in het klassement.
De etappe, die van start ging in het Zeeuwse Tholen, werd gekleurd door een lange ontsnapping van zes renners. Stan Godrie (Veranda’s Willems), Jimmy Turgis (Cofidis), Joey van Rhee en Rens te Stroet (Destil-Piels) Jasper Hamelink (Metec-TKH) en Rick Ottema (Baby-Dump Cyclingteam) ontsnapten al na tien kilometer uit het peloton en werden pas diep in de finale weer in de kraag gegrepen door het peloton.
In de sprint die volgde stond geen maat op Groenewegen, die al ruimschoots voor de meet rechtop kon gaan zitten. “Winnen is altijd lekker. Zeker met het oog op de Tour de France”, aldus Groenewegen. “Als ploeg hebben we de hele koers attent gereden. Onderweg hebben we een paar keer geprobeerd om het peloton in waaiers te trekken, maar daarvoor kregen we niet de juiste teams mee. De Ster ZLM Toer ligt ons goed. Mooi dat we hier vandaag weer de overwinning pakken.” De Nederlands kampioen hoopt in de komende dagen nog meer successen te boeken. “Met name in de etappes naar Buchten en Oss hoop ik mee te kunnen sprinten voor de winst.”
Proloogwinnaar Primoz Roglic (LottoNL-Jumbo) eindigde in het peloton en behoudt de leiding in het algemeen klassement.
Eerder...
- Arensman op podiumkoers in Giro d'Italia
- Starttijden tijdrit Giro d'Italia 2026
- Simon den Braber tweede in Omloop der Kempen
- Timo de Jong ziet Giro-debuut al stranden
- Kelderman moet Giro d´Italia verlaten
- Finn Crockett wint Alfa Bier Limburg Trofee
- Thijs Vrij wint Omloop van de Biesbosch
- Johannink wint en leidt in Griekenland
- Deelnemers en rugnummers Giro d'Italia 2026
- ZLM Tour mag op topveld rekenen
- Alfa Bier Limburg Trofee is terug
- Roan Konings troeft Patrick Eddy af in Woensdrecht
- Patrick Eddy verslaat Van Schip in Overijssel
- Van Uden wint in Ronde Turkije
- Internationaal veld voor Ronde van Overijssel
- Starttijden proloog Tour de Romandie 2026
- Arensman doet goede zaak in Tour of Alps
- Evenepoel wint Amstel Gold Race
- Daan Dijkman wint Luik-Bastenaken-Luik U23
- Amstel Gold Race eert Van Vliet bij afscheid
- Deelnemers en rugnummers Brabantse Pijl 2026
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Limburg
- David Dekker schiet eindelijk raak in Braakman
- UCI schorst Ster van Zwolle-hooligan Watts
- Deelnemers en rugnummers Scheldeprijs 2026





