Kittel wint zijn vierde, Groenewegen wordt derde
Dinsdag 11 juli 2017
Elite men - Marcel Kittel won zijn vierde rit in de Tour de France van 2017 vandaag. Dylan Groenewegen werd derde in finishplaats Bergerac.De renner van LottoNL-Jumbo realiseerde zijn beste klassering in de Tour ooit. Vorig jaar was hij een keer vierde.
Dit jaar eindigde de Amsterdammer al eens als vijfde, zesde en nog eens zesde.
De massasprint was vandaag onvermijdelijk. Twee vluchters werden in de laatste tien kilometers ingerekend, waarna Lotto-Soudal het initiatief nam bij het aantrekken van de sprint. Kittel was de man die profiteerde en het groen nog wat steviger om de schouders trok.
“Ik zat te ver vanachter in de laatste bocht”, analyseerde Groenewegen direct na de finish. “Na de bocht was het nog 500 meter. Ik kwam daar als veertiende door. Daar had ik iets verder van voren moeten zitten. Vanaf daar ben ik eigenlijk gewoon gelijk gaan sprinten en werd ik derde. Ik weet niet of dat me de overwinning gekost heeft. We weten dat de snelheid er is, maar Kittel is ook wel heel sterk.”
“Het vertrouwen zit goed en we weten dat we in orde zijn. We willen voor het hoogste treetje gaan en dat is nog niet gelukt. Maar we zijn op de goede weg. We blijven het proberen. Dat is de doelstelling. We zitten er telkens tussen en vandaag dan nog weer wat beter. Derde is een leuk resultaat, maar we willen meer. Op naar de komende dagen.”
Foto: © ASO/Alex Broadway
Eerder...
- Tour of Holland schrapt gravelstrook in slotrit
- Tour Holland: Timo de Jong wint op VAM-berg
- Derde etappe Tour of Holland geannuleerd door verkeershufter
- Daan Hoole naar vijfde tijd in Etten-Leur
- Starttijden tijdrit NIBC Holland Tour Etten-Leur
- Olav Kooij moet buigen voor Tim Merlier
- Fabio Jakobsen is blij weer in koers te zijn
- Leemreize en Naberman verlengen bij Picnic-PostNL
- Hayter wint proloog in Tour of Holland
- Deelnemers en rugnummers NIBC Tour of Holland
- Deelnemers en rugnummers Il Lombardia 2025
- Mollema op het podium in Gran Piemonte
- Eekhoff tweede in Binche
- Ook Gal vertrekt naar Metec-Solarwatt
- ZLM Tour verhuist naar september
- Versloot versterkt opleidingsploeg Picnic/-PostNL
- Deelnemers en rugnummers EK Wegwedstrijd Mannen 2025
- Mannenteam VolkerWessels heeft niet expres veel Vlaamse aanwinsten
- Extra bonificatieseconden te verdienen in Tour of Holland
- Johan Dorussen naar Metec-Solarwatt
- De Kleijn boekt zege in Ronde van Langkawi
- Sam Oomen zegt af: Nederland met vijftal op WK
- Deelnemers en rugnummers WK Profs Mannen Rwanda 2025
- Jan Willem van Schip ‘balend’ derde in Arno Wallaard Memorial
- Joost Brinkman naar VolkerWessels