Van Vleuten ook eindwinnares LaCourse
Zaterdag 22 juli 2017
Women - Annemiek van Vleuten zag haar zege in LaCourse niet in gevaar komen. De renster van Orica-Scott startte met de 43 tellen voorsprong op haar eerste opponente en met de andere op de Izoard opgebouwde tijdsverschillen.Tegenstanders als Deignan, Guarnier en Longo Borghini kozen ervoor om op elkaar te wachten en dan gezamenlijk de kloof te overbruggen. Daardoor liepen ze een minuut extra schade op en kwam Van Vleuten met ruime voorsprong binnen bij de finish in Marseille.
De einduitslag was dezelfde als de uitslag na de beklimming van de Izoard. Lizzie Deignan van Boels-Dolmans werd tweede, Elisa Longo Borghini (Wiggle-High5) derde. Sabrina Stultiens werd elfde.
Van Vleuten slaat het EK in Herning over en mikt op de Boels Ladies Tour en vooral het WK in het najaar. "Ik heb ervan genoten in zoverre dat ging. Ik besloot me aan mijn tactiek te houden, maar ik werd wat nerveus toen ik zag dat ze samenwerkten naar achteren. Ik hoorde boven op de klim dat ik een ruime voorsprong had. Het was speciaal om op de Izoard te winnen, maar deze ambiance was ook geweldig." Toch heeft ze liever een andere opzet.
Foto: ASO / S. Meyssonnier
Eerder...
- Van Dijk en Arens winnen Chrono des Nations
- Nederlandse eindwinst in Chongming Island
- Van Rooijen pakt grote zege in China
- Rooijakkers verkast naar UAE-vrouwenteam
- Van der Hulst naar VolkerWessels
- Wiebes rondt superjaar af in stijl
- Kool voor Fenix-Deceuninck in Binche
- Vollering soleert naar Europese titel
- Deelnemers en rugnummers EK Weg Vrouwen 2025
- Von Berswordt naar VolkerWessels
- Bredewold naar brons op EK na tijdcorrectie
- VolkerWessels heerst in Mirabelle Classic
- Deelnemers en rugnummers vrouwen en junior-vrouwen WK 2025
- Mijntje Geurts verlaat Visma voor Cofidis
- Deelnemers en rugnummers WK Weg Beloften-vrouwen 2025
- Karlijn Swinkels blijft vol ambitie bij UAE
- Megan Arens wereldkampioene tijdrijden
- Vos meldt zich af voor WK, De Vries vervanger
- Esmee Peperkamp naar VolkerWessels
- Van der Breggen naar zilver op WK Tijdrijden
- Nu is Veenhoven aan het feest in Canada
- Lieke Nooijen wint in Canada
- KNWU-vrouwenploeg voor EK met Bredewold
- Swinkels is dit keer tweede in GP de Wallonie
- Wiebes is de nieuwe nummer 1 bij de vrouwen




