Van Vleuten wint ook derde rit Boels Ladies Tour (+video)
Donderdag 31 augustus 2017
Women - De derde etappe van de Boels Ladies Tour is gewonnen door Annemiek van Vleuten. De renster van Orica-Scott hield Ellen van Dijk vier seconden achter zich in de 16,9 kilometer lange tijdrit door Roosendaal.Linda Villumsen werd derde, Anna van der Breggen vierde.
Daarmee is Van Vleuten steviger leidster in de Boels Ladies Tour. Alleen Ellen van Dijk staat - op negen seconden - in de buurt. Lisa Brennauer is al derde op veertig tellen. Van der Breggen volgt als vierde op 47 tellen.
Van Vleuten was dolgelukkig met haar zege. "Ik had naar deze dag uitgekeken. Was er niet nerveus voor, maar wilde heel graag testen hoe ik ervoor sta. Het ging vandaag om mijn tijdrit, niet over wat de concurrenten deden. Maar natuurlijk is het heel mooi dat het me lukt om hier te winnen in een lange tijdrit én de leiding steviger in handen te krijgen in deze ronde. Ik weet nu al dat ik met een goed gevoel en vol vertrouwen richting het WK ga. De komende dagen ga ik er echter alles aan doen om deze trui te behouden. Er wachten nog pittige etappes, maar de vorm is goed, ik ga ervoor strijden."
Ellen van Dijk eindigde - net als in Wageningen - als tweede in de tijdrit. Ze kampte na afloop dan ook met gemengde gevoelens. "Ik heb een sterke tijdrit gereden waar ik heel blij mee ben. Maar er was opnieuw iemand sterker met Annemiek van Vleuten. Het is duidelijk dat zij ook op het WK Tijdrijden een renster is om rekening mee te houden. Maar ik zit niet in zak en as hoor. Het gaat om vier tellen. Als ik daar nog net iets beter ben, kan ik die kloof overbruggen." Van Dijk is ook in het klassement een concurrente om rekening mee te houden voor Van Vleuten. "Het zal zeker niet gemakkelijk worden in Limburg, maar ik sta er goed voor en die prima uitvalsbasis wil ik graag benutten."
Het was Linda Villumsen die een tijd neerzette waarop Brennauer en Van der Breggen uiteindelijk hun tanden stuk beten. Van Dijk dook daar als eerste ruim onder, maar moest opnieuw toezien hoe Van Vleuten haar uit de denkbeeldige hot seat reed.
Foto: Sportfoto
Eerder...
- Lieke Nooijen langer bij Visma-LAB
- Karlijn Koops naar Hess Cycling
- Deelnemers Vuelta voor vrouwen 2025
- Van Belle naar SD Worx-Protime
- Le Court vloert Pieterse en Vollering in Luik
- Deelnemers en rugnummers Luik-Bastenaken-Luik vrouwen 2025
- Ook Vinke en Geurts imponeren op Muur van Huy
- Pieterse is nieuwe koningin van de Muur
- Deelnemers en rugnummers Waalse Pijl vrouwen 2025
- Arens en Menting naar de winst in Beemster
- Van Heel wint Omloop van Leek
- Bredewold pakt met ´Amstel´ grote zege mee
- Marianne Vos tekent voor onbepaalde tijd bij Visma
- Anne van Rooijen wint Zuiderzeeronde
- Podium voor Vos en Gerritse in Brabantse Pijl
- Geen Ardennenklassiekers voor Karlijn Swinkels
- Deelnemers en rugnummers Amstel Gold Race Vrouwen 2025
- Wiebes derde in Parijs-Roubaix
- Deelnemers en rugnummers Parijs-Roubaix Femmes 2025
- 1, 2 en 4 voor VolkerWessels in Frankrijk
- Balsamo klopt Kool in Scheldeprijs
- Deelnemers en rugnummers Scheldeprijs vrouwen 2025
- Nederlandse vrouwen doen niet mee voor winst in Vlaanderen
- Gerritse naar winst in Volta Classic
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Vlaanderen vrouwen 2025