Wippert wil vaker om zege sprinten bij Roompot
Maandag 18 september 2017
Elite men - Wouter Wippert is de derde aanwinst van Roompot – Nederlandse Loterij voor het nieuwe seizoen. Wippert eindigde op de laatste twee edities van het Nederlands Kampioenschap als tweede.“Een snelle renner met ervaring op het hoogste niveau, die zeker een versterking zal betekenen. Ik zie Wouter een beetje als een missing link voor ons team. Een afmaker die in de afgelopen seizoenen echt gegroeid is als renner. Zo overleeft hij veel beter op parcoursen met klimmetjes en kan dan nog sprinten om de zege. Absoluut een aanwinst dus, waar wij heel blij mee zijn” reageert ploegleider Jean-Paul van Poppel op de komst van de geboren Overijsselaar.
In vijf seizoenen als beroepsrenner boekte Wippert tot nu toe 19 zeges, waaronder een rit in de Tour Down Under. Vorige week was hij twee keer de snelste in de Tour of Alberta in Canada. “Volgend seizoen wil ik nog vaker om overwinningen kunnen sprinten. Mijn keuze voor Roompot – Nederlandse Loterij is daarom een zeer bewuste” verklaart hij zijn overstap. “Het veelzijdige wedstrijdprogramma dat zij rijden biedt veel kansen voor mij. De afwisseling met zowel World Tour wedstrijden als kleinere koersen gaat hopelijk zorgen voor perfecte mogelijkheden om de volgende stap in mijn carrière te zetten. De positieve woorden en het geloof dat Van Poppel en teammanager Michael Zijlaard in mij hebben geven mij veel vertrouwen. Ik denk dat wij volgend jaar een sterke ploeg krijgen die in meer wedstrijden om de zege kan gaan strijden”.
De Nederlandse pro-continentale ploeg contracteerde eerder ook al de talenten Jan-Willem van Schip (Delta Cycling Rotterdam) en Hartthijs de Vries (SEG Racing Academy). Waarschijnlijk komt daar de winnaar van de Topcompetitie; Robbert de Greef, op korte termijn nog bij. Wippert tekende een overeenkomst van één seizoen bij Roompot-Nederlandse Loterij.
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Nu wint Poels in Turkije
- Startvolgorde proloog Tour de Romandie
- Del Grosso wint in Turkije
- Martijn Rasenberg soleert naar overwinning in Slag om Woensdrecht
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Turkije
- Deelnemers en rugnummers Luik-Bastenaken-Luik Mannen
- Arensman als tweede op eindpodium TOTA
- Arensman imponeert in Tour of the Alps
- Pogacar krijgt revanche voor Amstel in Huy
- Joost Nat naar BEAT Cycling Club
- Skjelmose stunt met winst in Amstel Gold Race
- Mike Dogterom naar winst in Zuiderzeeronde
- Deelnemers en rugnummers Amstel Gold Race
- Slag om Woensdrecht met nieuwe hoofdsponsor
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Limburg
- Ploeg Van der Poel begint zaak tegen ´bidonwerper´
- Van der Poel is weer klasse apart in Parijs-Roubaix
- Deelnemers en rugnummers Parijs-Roubaix Mannen 2025
- Deelnemers en rugnummers Scheldeprijs 2025
- Pogacar wint Vlaanderen, Van der Poel derde
- Van den Broek tweede in Volta Classic
- Van der Poel is klaar voor Ronde van Vlaanderen
- Stagecontracten voor beste jongeren clubcompetitie
- Visma gevloerd in Dwars door Vlaanderen, Del Grosso zesde
- Deelnemers en rugnummers Dwars door Vlaanderen 2025