Slappendel lanceert vakbond wielrensters
Dinsdag 19 december 2017
Women - Voormalig Nederlands kampioene op de weg Iris Slappendel is één van de drijvende krachten achter een nieuw initiatief: een wielervakbond voor vrouwen. Deze gaat The Alliance heten.De voormalig topwielrenster van onder anderen Rabo-Liv, Flexpoint en United Healthcare vindt dat de bestaande vakbonden de rechten van het vrouwenpeloton niet voldoende kunnen waarborgen. "We werken samen met de internationale wielerbond UCI en de UCI-geregistreerde vrouwenploegen om een eerste vertegenwoordiging te krijgen voor vrouwenteams in het internationale wielrennen" zegt Slappendel. "The Alliance is er om rensters te vertegenwoordigen en beschermen en om gerechtigheid en gelijkwaardigheid af te dwingen, maar ook om geschillen op te lossen."
De beweging werd opgezet nadat uit onderzoek bleek dat veel rensters behoefte hebben aan een dergelijke bescherming. Hulp kan worden geboden bij het aangaan van contracten, loongeschillen en veiligheid van de rensters.
Uit dit onderzoek bleek ook dat bijna de helft van de 200 rensters die reageerden nog geen 5000 euro verdient op jaarbasis. 17,5 procent verdient zelfs helemaal niets met het bedrijven van hun sport. Het gaat om rensters uit UCI-teams.
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Vrouwenteam VolkerWessels is status opleidingsteam voorbij
- Swinkels verslaat Van der Breggen in Trofeo Binda
- Deelnemers en rugnummers Trofeo Alfredo Binda 2026
- Wiebes wint Oetingen maar niet in de sprint
- Vuelta voor vrouwen eindigt op Angliru
- Deelnemers en rugnummers Strade Bianche vrouwen 2026
- Volle klassiekermaand voor Puck Pieterse
- Charlotte Kool wint Omloop Hageland
- Vollering naar de winst in Omloop NIeuwsblad
- Deelnemers en rugnummers Omloop Nieuwsblad Vrouwen 2026
- Tour de France Femmes deelt wildcards 2026 uit
- Vollering pakt dubbel in Valencia
- Vollering begint seizoen met zege
- Roos Muller naar opleidingsteam Fenix
- Mijntje Geurts mist start van haar seizoen
- De Vries op podium in UAE Tour
- Drie op drie voor Lorena Wiebes
- Wildcards voor Amstel Gold Race 2026
- Wiebes wint direct in UAE Tour
- Deelnemers en rugnummers UAE Tour vrouwen 2026
- Karlijn Swinkels aan het feest in Spanje
- Pieterse heeft perfect weekeinde voor WK
- Nina Kessler naar Nexetis
- Van 't Geloof wint in El Salvador
- IJzendijke krijgt plek in Baloise Ladies Tour





