3daagse Limburg maakt rittenschema Boels Ladies Tour rond
Woensdag 07 maart 2018
Women - De Boels Ladies Tour heeft het rittenschema voor de editie 2018 rond. Op een persconferentie in Weert werd bekend gemaakt dat de belangrijkste Nederlandse etappekoers voor vrouwen maar liefst drie dagen in de provincie Limburg neerstrijkt.Nadat de Boels Ladies Tour op dinsdag 28 augustus is gestart met een openingstijdrit in Arnhem en vervolgens een dag later zowel start als finisht in Nijmegen, wordt op donderdag 30 augustus een rit verreden met start en finish in Gennep. Een dag later rijdt de top van het vrouwenpeloton van Stramproy naar Weert. Op zaterdag 1 september is het Tom Dumoulin Bike Park in Sittard-Geleen de start- en finishlocatie van een selectieve etappe. Vorig jaar was dit de slotetappe van de ronde. Nu wacht de rensters ter afsluiting nog een individuele tijdrit in Roosendaal. De drie Limburgse etappes hebben allen een lengte van circa 120 tot 145 kilometer.
In een gezamenlijke verklaring zeggen de gemeenten Weert, Gennep en Sittard-Geleen: “We zijn ontzettend blij dat wij, drie Limburgse steden, etappeplaats mogen zijn tijdens dit topevenement. Samen hebben we de handen ineen geslagen en vertegenwoordigen wij provincie Limburg bij de Boels Ladies Tour. Weert, Gennep en Sittard-Geleen kunnen zich internationaal op de kaart zetten, waarbij we onze gemeenten kunnen afficheren als wielerstad. Verder is het geweldig dat dit evenement van onderop wordt gedragen. De landelijke stichting zoekt nadrukkelijk de samenwerking met alle wielerverenigingen/-organisaties, die reeds hebben toegezegd de schouders er samen onder te willen zetten.”
Organisator Thijs Rondhuis zegt namens de Boels Ladies Tour blij te zijn met het stevige Limburgse aandeel in de etappekoers. "Limburg en wielrennen horen onlosmakelijk bij elkaar. Bovendien krijgen wij de kans de veelzijdigheid van de provincie te tonen, door in drie dagen tijd zowel het noorden, midden als zuiden van Limburg aan te doen in de komende editie. Al met al hebben we in 2018 een ronde waarin veel verschillende typen rensters een kans krijgen voor ritwinst te gaan en waar de klassementsrensters in de tijdritten, de heuvels rond Nijmegen en in Limburg , maar ook in een eventuele waaierrit bij de les moeten zijn om hoog te eindigen in de enige Nederlandse rittenkoers in de Women's WorldTour."
Foto: © Sportfoto Annemiek van Vleuten werd vorig jaar eindwinnares van de Boels Ladies Tour
Eerder...
- Riedmann voorkomt Nederlands succes in BInche
- Floortje Mackaij naar VolkerWessels
- Goud en zilver voor oranje op EK Vrouwen
- Vinke ook naar zilver op EK Wielrennen
- Deelnemers en rugnummers EK Wielrennen vrouwen 2026
- Vollering naar wereldtitel in Canada
- Nienke Vinke wint zilver op WK Tijdrijden
- KNWU gaat naar EK met Vollering en Wiebes
- Swinkels imponeert met zege in GP Wallonie
- Thalita de Jong langer bij haar team
- Bredewold moet einde seizoen vrezen na val
- Seizoen zit erop voor Hengeveld
- KNWU-vrouwenploeg voor WK Weg Montréal
- Balsamo houdt Bredewold van vierde zege in Frankrijk
- Yara Kastelijn ook naar Human Powered Health
- Eline Jansen naar SD Worx-Protime
- Adegeest wint Kreiz Breizh
- Van Anrooij verruilt Lidl-Trek voor Canyon-Sram
- Van Rooijen versterkt Nederlandse enclave HPH
- Podium voor Menting in Druivenkoers
- Van der Duin verkast naar Visma
- Amerikaans team trekt nog Nederlandse aan
- Fee Knaven naar Human Powered Health
- Wiebes maakt kwartet vol in Tour of Britain
- Derde keer winst voor Wiebes in Tour of Britain






