Tratnik wint Volta Limburg Classic
Zaterdag 31 maart 2018
Elite men - De Volta Limburg Classic bij de mannen is gewonnen door Jan Traknik. Marco Tizza eindigde op de tweede plek, Jimmy Janssens werd derde.De Sloveen van CCC maakte indruk in Zuid-Limburg. Samen met Janssens maakte hij de oversteek naar een kopgroep van zes, die na ruim een uur wedstrijd pas de zegen van het peloton kreeg. In de kopgroep - waar aanvankelijk ook Jens van den Dool van Delta bij zat - was in de slotfase nog één landgenoot van voren. Oscar Riesebeek viel echter weg door een val in een gladde bocht.
Meijers beste landgenoot
Hierdoor miste Team Roompot een man voorin de wedstrijd in de finale en kreeg de Volta Limburg Classic een compleet buitenlands podium. Ook Tratnik liep daar achterstand op, maar wist de kloof nog eens te dichten om vervolgens de sprint in de Diepstraat in Eijsden met overmacht te winnen. Beste landgenoot werd Jeroen Meijers van Team Roompot die achtste werd in Eijsden.
Oscar Riesebeek (foto) haalde op eigen kracht de teambus in Eijsden, maar stond niet in de uitslag. Fysiek was alles in orde, zo verklaarde hij buiten de Roompot-bus "Het is vooral enorm balen. Zo vaak krijg ik op mijn favoriete terrein geen kans om voor de winst mee te spelen. Ik zeg natuurlijk niet dat ik anders had gewonnen, want die Tratnik was erg sterk, maar was het me gelukt om met hem weg te komen, dan had ik wellicht wel op het podium gestaan. Nu sta ik met lege handen." Riesebeek probeerde net het verschil te maken voorin de koers toen het mis ging. "Net voor de afzink plaatste ik een versnelling. Tratnik kwam mee en dat was positief. Maar ik kon de bocht niet houden als gevolg van de regen, het was mijn eigen fout, maar ik baal er zo van" aldus de renner die zoals gepland afreist naar het Circuit de Sarthe.
Tratnik blij met zege
Tratnik hield de bewuste bocht wel, schoof nog een keer in de berm, sloot weer aan en won de sprint. "Geen ideale voorbereiding op de sprint natuurlijk. Ik moest nog even diep in mijn reserves tasten om de aansluiting te maken. Maar ik wist dat de anderen ook hadden afgezien vandaag, of omdat ze al de hele dag vooruit waren of in het geval van Janssens dat we de kloof hadden gedicht. Winnen is altijd mooi, maar zeker in Nederland. Dit is een fietsland, er stond een sterk deelnemersveld aan het vertrek en het is toch een soort mini-Amstel Gold Race. Deze zege geeft met vertrouwen richting de Brabantse Pijl. waar ik ook hoog hoop te eindigen."
Foto's: Sportfoto/Oscar de Waele
Eerder...
- IJsselstreek wint ploegentijdrit clubcompetitie
- Wiebes opnieuw Nederlands kampioene in Ede
- Senna Remijn naar WorldTour-team Alpecin-Deceuninck
- Biesterbos blijft BEAT nog jaar trouw
- Deelnemers en rugnummers Baloise Belgium Tour 2025
- Lemmen derde in openingsrit Zwitserland
- Del Grosso op podium in Hageland
- Starttijden tijdrit Dauphiné 2025
- Mollema wint Ridderronde Maastricht
- Groenewegen wint zijn tweede in Slovenië
- Jakobsen mist definitief de Tour de France
- ZLM Tour verklapt eerste ritten 2026
- Deelnemers en rugnummers Critierum Dauphiné 2025
- Deelnemers en rugnummers Brussels Cycling Classic '25
- Van der Poel start in Dauphiné
- Groenewegen wint openingsrit Slovenië
- Ridderronde met Giro-renners en nieuwe opzet
- Rasenberg wint Fleche du Sud
- Laatste Giro-rit is voor Kooij, Yates wint Giro
- Oranje wint clubcompetitiemanche Buchten
- Visma grijpt de macht in Giro d´Italia
- David Dekker voorlopig uit de roulatie
- Renewi Tour met één Nederlandse etappe
- Nog geen hoogtestage Van der Poel na polsblessure
- Van der Poel voegt Dauphiné toe aan programma