Tweede rit Healthy Ageing Tour voor Pieters
Donderdag 05 april 2018
Women - De tweede etappe van de Healthy Ageing Tour is gewonnen door Amy Pieters. De renster van Boels-Dolmans klopte Alice Barnes nipt. Anna van der Breggen kwam als derde over de meet.Het duurde niet lang of een kopgroep van veertien reed weg uit het peloton. Nadat clubrenster Loes Adegeest (NWVG-Uplus) terug viel in de tweede groep bleven over: Anna van der Breggen, Chantal Blaak, Amy Pieters, Christine Majerus (Boels-Dolmans), Trixi Worrack, Alice Barnes, Lisa Klein (Canyon-Sram), Lisa Brennauer, Kirsten Wild (Wiggle-High 5), Jeanne Korevaar, Anouska Koster (Waowdeals), Maaike Boogaard (KNWU-selectie) en Natalie van Gogh (Parkhotel Valkenburg).
In de slotfase ontsnapten Amy Pieters en Alice Barnes uit deze groep. Zij hielden stand tot het laatst en maakten er een spannende strijd van.

Pieters won dit jaar de Ronde van Drenthe en was zondag nog tweede in de Ronde van Vlaanderen. Ze is ook de nieuwe leidster in de ronde. "Barnes en ik waren ook al weg met vijf anderen, maar daar zat ook Lisa Brennauer bij en daar mocht ik niet mee doorrijden. Toen we waren terug gehaald ging Barnes nog een keer, ik reageerde en toen waren we met twee weg. In de sprint was het close, maar ik haalde het gelukkig."
Pieters staat er nu goed voor in de rangschikking. "Maar ik denk dat ook Anna van der Breggen, Chantal Blaak en Christine Majerus er nog goed voor staan. Dus we staan met vier kort in de rangschikking. Dat biedt ons nog volop kansen."
Eerder...
- Van Dijk en Arens winnen Chrono des Nations
- Nederlandse eindwinst in Chongming Island
- Van Rooijen pakt grote zege in China
- Rooijakkers verkast naar UAE-vrouwenteam
- Van der Hulst naar VolkerWessels
- Wiebes rondt superjaar af in stijl
- Kool voor Fenix-Deceuninck in Binche
- Vollering soleert naar Europese titel
- Deelnemers en rugnummers EK Weg Vrouwen 2025
- Von Berswordt naar VolkerWessels
- Bredewold naar brons op EK na tijdcorrectie
- VolkerWessels heerst in Mirabelle Classic
- Deelnemers en rugnummers vrouwen en junior-vrouwen WK 2025
- Mijntje Geurts verlaat Visma voor Cofidis
- Deelnemers en rugnummers WK Weg Beloften-vrouwen 2025
- Karlijn Swinkels blijft vol ambitie bij UAE
- Megan Arens wereldkampioene tijdrijden
- Vos meldt zich af voor WK, De Vries vervanger
- Esmee Peperkamp naar VolkerWessels
- Van der Breggen naar zilver op WK Tijdrijden
- Nu is Veenhoven aan het feest in Canada
- Lieke Nooijen wint in Canada
- KNWU-vrouwenploeg voor EK met Bredewold
- Swinkels is dit keer tweede in GP de Wallonie
- Wiebes is de nieuwe nummer 1 bij de vrouwen




