Boels-Dolmans wint ploegentijdrit HAT
Vrijdag 06 april 2018
Women - Boels-Dolmans heeft de ploegentijdrit in de Healthy Ageing Tour gewonnen. De ploeg van Danny Stam was al als favoriet gestart in Stadskanaal.De vrouwen van Boels-Dolmans bezetten voor aanvang van de rit tegen de klok voor teams al de eerste drie plekken in het klassement en die uitgangspositie werd nog beter. Amy Pieters leidt voor Anna van der Breggen en Chantal Blaak. Christine Majerus is bovendien vierde.
Virtu werd tweede in de ploegentijdrit, Canyon-Sram eindigde als derde.
Boels-Dolmans kan de eindzege nauwelijks nog ontgaan, met Wild op 1.42 als belangrijkste uitdaagster in het klassement. De renster van Wiggle-High 5 mikt hier echter vooral op dagsuccessen.
Amy Pieters kreeg een nieuwe gele trui om de schouders. Ze wilde nog geen voorschot op de eindzege nemen. "Ik weet dat we hier indruk maken, maar het komt ons hier bepaald niet aanwaaien natuurlijk. We hebben enkele pittige ritten achter de rug en deze ploegentijdrit was daarmee nog eens extra afzien. Voorbij is het echter nog niet. In Groningen kan het elke dag waaien en moet je elke dag bij de les zijn. Ons doel is om met het team de ronde te winnen, we zijn aardig op weg, maar er moeten nog gewoon twee etappes verreden worden. Pas als we in Groningen de slotrit achter de rug hebben, kun je de eindbalans opmaken."
Anna van der Breggen was net als Amy Pieters aan haar tweede dagzege toe. Ze kan zich voorstellen dat de buitenwacht denkt dat het allemaal bijna zonder moeite gaat. "Maar het is hard werken geweest. Het was niet eens ons doel om vanochtend Barnes al af te schudden. Voor mij is het ook geen doel om perse met drie rensters op het eindpodium te staan. Inzet is vooral de eindzege. Maar de ronde is al aardig geslaagd voor mij persoonlijk met de tijdritwinst en de zege in deze ploegentijdrit. Het is een belangrijk onderdeel voor ons, we hebben enkele weken geleden het parcours al verkend en daar hadden we zeker voordeel van."
foto: (c) Sportfoto-Patrick Weegink
1. Boels-Dolmans 21.54, 2. Team Virtu 0.52, 3. Canyon-Sram 1.01, 4. Wiggle-High 5 1.02 5. Parkhotel Valkenburg 1.05, 6. Waowdeals 1.07, 7. Nederlands Team 1.12, 8. Hitec Products 1.49, 9. Swabo 2.09, 10. Deens Team 2.19
Eerder...
- Ilse Pluimers aan de kant met heupblessure
- Van der Veen naar zege in Ronde van Twente
- Marianne Vos wint nu zelf in Catalunya
- 1, 2 voor Visma: Veenhoven voor Vos
- De Vries moet leiderstrui afstaan in Zwitserland
- De Vries begint sterk aan Tour de Suisse
- Deelnemers en rugnummers Tour de Suisse vrouwen
- Eline Jansen wint in Pyreneeën
- Nederlandse vrouwen domineren in Kopenhagen
- Vos komt volgende week weer in actie
- Vollering wint haar eerste Giro
- Balsamo dankt Brand na vierde zege in Giro
- Vollering wint in Giro, VDB houdt stand
- Van der Breggen wint tijdrit in Giro
- Starttijden klimtijdrit Giro voor vrouwen 2026
- SD Worx-Protime herpakt zich in Giro
- Wiebes roze ontnomen, SD Worx verbijsterd
- Femke de Vries twee jaar langer bij Visma
- Deelnemers Giro d'Italia voor vrouwen
- Kool sprint opnieuw naar de winst
- Rooijakkers last pauze in voor zwangerschap
- Markus bekroont SD Worx-feestje in Antwerpen
- Kastelijn slaat haar slag in Burgos
- Bredewold lost Wiebes af als winnaar Burgos
- Silje Bader wint ook de Vechtstede Omloop Zwartewaterland






