Gesink nog drie jaar bij Lotto-Jumbo
Vrijdag 27 juli 2018
Elite men - Robert Gesink rijdt ook de komende drie seizoenen bij Team LottoNL-Jumbo. De 32-jarige Achterhoeker is sinds 2007 beroepsrenner bij Rabobank, de voorloper van Team LottoNL-Jumbo.“Zijn palmares bewijst dat Robert een heel goede renner is”, verklaart manager Richard Plugge van de Nederlandse World Tour-ploeg de langere verbintenis. “Dat blijkt eens te meer uit de manier waarop hij zich deze Tour weer manifesteert. Zo’n renner wil je er natuurlijk graag bijhouden.”
Plugge voorziet de komende jaren een iets andere rol voor de ranke klimmer. “Hij wordt steeds meer een teamplayer die als wegkapitein de jongeren, maar ook de kopmannen bijstaat. Hij is te goed om zich alleen maar weg te cijferen. Hij krijgt ook de komende jaren kansen om voor eigen succes te gaan.”
Gesink is blij met die rol. “Het is mooi dat ik dit nog een heel aantal jaren mag doen. Ik was toe aan die veranderde rol. Voor zo’n impuls hoef ik niet naar een andere ploeg. Met Team LottoNL-Jumbo ben ik al jarenlang als een familie op pad. We zijn een kameradengroep”, vindt Gesink.
Een langer verblijf bij het team noemt hij daarom ‘een logische zet’. “Als je kijkt naar de renners, de sponsoren en naar de aanwezige kennis, dan hebben we alle kaarten in handen om één van de toonaangevende ploegen te worden. Ik ben blij dat ik mijn ervaring kan inbrengen en zo een bepaalde rol kan vertolken. Ik moet daarin nog verder groeien, maar ik doe dat wel heel graag.”
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Biesterbos is derde in Veenendaal
- Buskermolen naar de winst in Zwartewaterland
- Sjoerd Bax verlaat de Giro
- Arensman op podiumkoers in Giro d'Italia
- Starttijden tijdrit Giro d'Italia 2026
- Simon den Braber tweede in Omloop der Kempen
- Timo de Jong ziet Giro-debuut al stranden
- Kelderman moet Giro d´Italia verlaten
- Finn Crockett wint Alfa Bier Limburg Trofee
- Thijs Vrij wint Omloop van de Biesbosch
- Johannink wint en leidt in Griekenland
- Deelnemers en rugnummers Giro d'Italia 2026
- ZLM Tour mag op topveld rekenen
- Alfa Bier Limburg Trofee is terug
- Roan Konings troeft Patrick Eddy af in Woensdrecht
- Patrick Eddy verslaat Van Schip in Overijssel
- Van Uden wint in Ronde Turkije
- Internationaal veld voor Ronde van Overijssel
- Starttijden proloog Tour de Romandie 2026
- Arensman doet goede zaak in Tour of Alps
- Evenepoel wint Amstel Gold Race
- Daan Dijkman wint Luik-Bastenaken-Luik U23
- Amstel Gold Race eert Van Vliet bij afscheid
- Deelnemers en rugnummers Brabantse Pijl 2026
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Limburg





