Vos wint (bijna) alles in Tour of Norway
Zondag 19 augustus 2018
Women - Marianne Vos kan terugblikken op een bijzonder succesvolle Ladies Tour of Norway. Op zondag boekte de renster van WaowDeals Pro Cycling haar derde ritzege in de driedaagse Noorse rittenkoers.Daarmee stelde ze ook de eindoverwinning zeker en de winst in het puntenklassement. De jongeren- en bergtrui gingen als enige prijzen niet naar de Brabantse.
Vandaag liet ze Coryn Rivera (tweede) en Emilia Fahlin (derde) achter zich in Halden.
Met de wijze waarop ze in Noorwegen won, verbaasde Marianne Vos ook zichzelf. “Na het succes in Zweden zijn we met een goed gevoel afgereisd naar Noorwegen. Er was vertrouwen. Met de winst van vorig jaar in Noorwegen wist ik ook dat deze ronde me wel ligt. Ik wilde ook nu weer voor de eindzege in het algemeen klassement gaan. Maar dat je daarbij dan ook drie etappes wint… Daar durf je haast nog niet van te dromen”, zegt ze.
Vos oogde alle dagen oersterk. Maar ook haar ploeggenoten hadden een groot aandeel in de zeges. “Het werk dat je teammaatjes verzetten, wordt vaak niet gezien. Zij zorgen voor de controle in het peloton, helpen bij het maken van tactische beslissingen en rijden de gaten dicht op de momenten dat het moet. Met drie etappes met telkens in de finale een lokaal, technisch circuit was het uitnodigend om aan te vallen. De ploeg heeft op die momenten telkens goed weerstand geboden.”
Zondagavond viert de ploeg nog een klein feestje. Maandag reist WaowDeals Pro Cycling terug naar Nederland, waar het zich opmaakt voor de volgende wedstrijden. Marianne Vos reist met een nieuw shirt in de koffer terug naar huis. Ze is namelijk de nieuwe leider in de UCI Women’s WorldTour. In de GP de Plouay, volgend weekend, trekt ze dat voor het eerst aan. “Het is de eerste keer dat ik leider in de UCI Women’s WorldTour ben. Het was voor mij een verrassing, ik had er geen rekening mee gehouden.”
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Kool wint Scheldeprijs voor Veenhoven
- Vollering imponeert met solozege in Vlaanderen
- Bader wint de Ronde van Leek
- Vanderaerden klopt Markus in Eijsden
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Vlaanderen vrouwen 2026
- Reusser houdt Vollering en Nooijen van podium
- Deelnemers en rugnummers Dwars door Vlaanderen vrouwen 2026
- Wiebes wint in Wevelgem, Swinkels derde
- Veenhoven is derde in Brugge
- Deelnemers en rugnummers In Wevelgem vrouwen 2026
- Uneken wint Midwest Classic
- Deelnemers en rugnummers Milaan-San Remo vrouwen 2026
- Kopecky klopt Kool in Nokere Koerse
- Vrouwenteam VolkerWessels is status opleidingsteam voorbij
- Swinkels verslaat Van der Breggen in Trofeo Binda
- Deelnemers en rugnummers Trofeo Alfredo Binda 2026
- Wiebes wint Oetingen maar niet in de sprint
- Vuelta voor vrouwen eindigt op Angliru
- Deelnemers en rugnummers Strade Bianche vrouwen 2026
- Volle klassiekermaand voor Puck Pieterse
- Charlotte Kool wint Omloop Hageland
- Vollering naar de winst in Omloop NIeuwsblad
- Deelnemers en rugnummers Omloop Nieuwsblad Vrouwen 2026
- Tour de France Femmes deelt wildcards 2026 uit
- Vollering pakt dubbel in Valencia





