Van Vleuten wint proloog Boels Ladies Tour
Dinsdag 28 augustus 2018
Women - Annemiek van Vleuten heeft de openingstijdrit van de Boels Ladies Tour gewonnen.De wereldkampioene tijdrijden was maar liefst zeven tellen sneller dan Anna van der Breggen. Ellen van Dijk werd derde.
"Zeven seconden, dat is echt veel. En dat terwijl ik met het oog op het WK Ik dacht eerst dat ik het verkeerd verstaan had" zei Van Vleuten na afloop. "Ik had me heel goed voorbereid, de tijdrit vooraf grondig gevisualiseerd. Vervolgens geef je alles met elke bocht, elk detail in je hoofd geprent. En als je dan over de streep komt, ben je kapot. Dan kun je eerste en vijftigste zijn geworden. Het werd dus overtuigend eerste. Mijn hoogtestage van drie weken geleden betaalt zich weer uit, ik ben in prima vorm." Van Vleuten wil graag opnieuw de enige Nederlandse etappewedstrijd in de UCI Women's WorldTour winnen. "Ik heb een mooie kloof geslagen en morgen verwacht ik direct weer vuurwerk in de etappe rond Nijmegen. Daar ligt een prachtige rit met zeven rondjes waarbij telkens twee korte beklimmingen vlak achter elkaar op het programma staan."
In Arnhem vertelt @AvVleuten over haar zege in de @ladiestour pic.twitter.com/yuMvJKYuiq
— CyclingOnline.nl (@cyclingonlineNL) 28 augustus 2018
Anna van der Breggen moest genoegen nemen met de tweede stek. De renster van Boels-Dolmans had er vrede mee. "Het verschil mag er zijn, maar of je nu met twee of zeven seconden verliest, in een tijdrit geef je alles. Ik wist al dat het niet optimaal ging zijn na mijn hoogtestage. Het zal afwachten worden hoe mijn lichaam daar verder op reageert deze week. Ik durf niet te zeggen hoe belangrijk dit voor het eindklassement gaat zijn. Vorig jaar won Annemiek de proloog en bleef ze leidster. Maar we zijn hier bij Boels-Dolmans met een sterke ploeg met meerdere troeven, dus we kunnen veel kaarten uitspelen. Voor mij staat deze wedstrijd vooral in functie van het WK, maar ik ga wel mijn best doen om in ieder geval met de ploeg te winnen."
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Eline Jansen wint in Pyreneeën
- Nederlandse vrouwen domineren in Kopenhagen
- Vos komt volgende week weer in actie
- Vollering wint haar eerste Giro
- Balsamo dankt Brand na vierde zege in Giro
- Vollering wint in Giro, VDB houdt stand
- Van der Breggen wint tijdrit in Giro
- Starttijden klimtijdrit Giro voor vrouwen 2026
- SD Worx-Protime herpakt zich in Giro
- Wiebes roze ontnomen, SD Worx verbijsterd
- Femke de Vries twee jaar langer bij Visma
- Deelnemers Giro d'Italia voor vrouwen
- Kool sprint opnieuw naar de winst
- Rooijakkers last pauze in voor zwangerschap
- Markus bekroont SD Worx-feestje in Antwerpen
- Kastelijn slaat haar slag in Burgos
- Bredewold lost Wiebes af als winnaar Burgos
- Silje Bader wint ook de Vechtstede Omloop Zwartewaterland
- Jente Koops 'Even wennen bij de profs"
- Wiebes wint ook een tweede keer in Burgos
- Charlotte Kool wint Veenendaal-Veenendaal
- Wiebes wint en leidt in Burgos
- Bredewold heeft eindzege Itsulia binnen
- Lorena Wiebes maakt belofte waar in Omloop der Kempen
- Bredewold blijft leiden na nipte tweede plek






