Loes Markerink assistent-koersdirecteur Drenthe
Donderdag 06 september 2018
Women - De Ronde van Drenthe heeft in 2019 een nieuwe assistent-koersdirecteur met Loes Markerink. Vorig jaar was die rol voor de nu hoogzwangere Vera Koedooder.Eind 2010 hing ze haar racefiets aan de spreekwoordelijke wilgen, tegenwoordig is ze werkzaam als fysiotherapeut in Deventer
Samen met oud-renster Christine Mos uit De Wijk wordt Loes Markerink (Delfzijl, 1985) klaargestoomd, om op termijn, als wedstrijdleider in de Ronde van Drenthe het stokje van Jan Nijmeijer over te nemen. Mos deed de afgelopen editie al de nodige ervaring op, voor Markerink wordt het de eerste keer dat ze in de wagen van de koersdirectie gaat plaatsnemen. En dat is best een vreemd idee.
“Een koers beleven vanaf de achterbank van een auto is iets waar ik me nu nog niet goed een voorstelling van kan maken”, zegt Markerink . “ Toen Femmy van Issum van de Ronde van Drenthe me benaderde hoefde ik niet lang na te denken. Ik vind het echt een eer om samen met oud-collega Christine Mos zo’n belangrijke rol in de leiding bij één van de mooiste vrouwenkoersen van de wereld te mogen spelen.”
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Nienke Vinke wint zilver op WK Tijdrijden
- KNWU gaat naar EK met Vollering en Wiebes
- Swinkels imponeert met zege in GP Wallonie
- Thalita de Jong langer bij haar team
- Bredewold moet einde seizoen vrezen na val
- Seizoen zit erop voor Hengeveld
- KNWU-vrouwenploeg voor WK Weg Montréal
- Balsamo houdt Bredewold van vierde zege in Frankrijk
- Yara Kastelijn ook naar Human Powered Health
- Eline Jansen naar SD Worx-Protime
- Adegeest wint Kreiz Breizh
- Van Anrooij verruilt Lidl-Trek voor Canyon-Sram
- Van Rooijen versterkt Nederlandse enclave HPH
- Podium voor Menting in Druivenkoers
- Van der Duin verkast naar Visma
- Amerikaans team trekt nog Nederlandse aan
- Fee Knaven naar Human Powered Health
- Wiebes maakt kwartet vol in Tour of Britain
- Derde keer winst voor Wiebes in Tour of Britain
- Wiebes wint direct in Tour of Britain
- Femke Markus verkast naar Visma
- Met Arens vertrekt laatste Nederlandse bij Picnic-PostNL
- Vollering wint toch afgetekend de Tour
- Vollering doet goede zaak in vrouwentour
- Nooijen nipt geklopt in tijdrit Tour Femmes






