Wielerploeg Groot Amsterdam kent selectie voor volgend jaar
Donderdag 18 oktober 2018
Elite men - Wielerploeg Groot Amsterdam heeft een mix van talent en ervaring tot de beschikking in het komende wielerjaar. Het collectief van ASC Olympia, ZWC DTS en WTC De Amstel behaalde dit jaar 35 podiumplaatsen. Daaronder waren elf overwinningen.Met het aantrekken van tien nieuwe renners is de selectie voor 2019 compleet. Acht junioren maken de overstap naar de beloften, maar ook Jelle Nieuwpoort (Metec-TKH) en Stephan Bakker (MonkeyTown) vonden de weg naar Amsterdam. Verder gaat het om Victor Broex, Daan Hoeks, JOchem Kerckhaert, Nialli Tilli, Ruben van der Pijl, Menno Broex, Bas van Belle en Luik van Gestel. Van Belle reed onlangs nog het WK voor junioren in Innsbruck. Arthur van Dam is ploegleider samen met Jan-Dick den Das en René Kos. Van Dam: "Ons wedstrijdprogramma is er op geent jong talent voor te bereiden op de stap naar het continentale niveau en bestaat uit een groot aantal internationale beloftenkoersen."
De ploeg behield Niels Boele, Joep Steinbusch, Stefan Appelman, Jorgos Schrijver, Yentl Ruijmgaard, Jorn Buning, Teun Mouris, Koos Jeroen Kers, Thimo Koreze, Meindert Weulink, Quinten Veling en Friso van Diemen.
Nils Wolfenbuttel, Jasper Bugter, Jobbe Krijnsen, Jelmer Asjes, Mike Appelman en Kevin Willemsen vertrokken bij het team.
De ploeg rijdt in 2019 opnieuw op Bianchi.
Foto: © Sportfoto Jelmer Asjes (links) won de Omloop van de Zevenheuvelen voor Wielerploeg Groot-Amsterdam
Eerder...
- Mannenteam VolkerWessels stopt ermee
- Nederlandse zege zonder Nederlanders in Frankrijk
- Starttijden ploegentijdirit Tour Auvergne-Rhône-Alpes
- Keije Solen wint in Ronde van de Oise
- Deelnemers en rugnummers Tour Auvergne-Rhône-Alpes
- Van der Poel rijdt alleen Zwitserland richting Tour
- Ridderronde haalt bergkoning Giro naar Maastricht
- Arensman kijkt met trots terug op Giro
- Kooij blijft winnen in Frankrijk
- Wemmers wint tijdrit in clubcompetitie
- Kooij maakt rentree met winst
- Eindelijk is de start van seizoen nabij voor Kooij
- Biesterbos is derde in Veenendaal
- Buskermolen naar de winst in Zwartewaterland
- Sjoerd Bax verlaat de Giro
- Arensman op podiumkoers in Giro d'Italia
- Starttijden tijdrit Giro d'Italia 2026
- Simon den Braber tweede in Omloop der Kempen
- Timo de Jong ziet Giro-debuut al stranden
- Kelderman moet Giro d´Italia verlaten
- Finn Crockett wint Alfa Bier Limburg Trofee
- Thijs Vrij wint Omloop van de Biesbosch
- Johannink wint en leidt in Griekenland
- Deelnemers en rugnummers Giro d'Italia 2026
- ZLM Tour mag op topveld rekenen






