Van der Poel klasse apart in Gavere
Zondag 11 november 2018
Elite men - Mathieu van der Poel heeft de SP-cross van Gavere gewonnen.De Europees kampioen ging furieus van start, moest even Toon Aerts aan zijn zijde dulden, maar soleerde naar de winst.
Aerts - die Wout van Aert even zag terugkeren - werd tweede, de wereldkampioene kwam als derde over de meet. Lars van der Haar werd vijfde.
"Ik reed hier vandaag een van mijn beste technische crossen ooit”, concludeerde Van der Poel. “Het was niet mijn bedoeling om zo vroeg in de wedstrijd alleen weg te rijden. Het was een beetje een ingeving van het moment. Ik heb hard afgezien, want Toon Aerts bleef lange tijd goed weerwerk bieden. Maar ik had een heel goed gevoel en kon mijn voorsprong stelselmatig uitbreiden. Het is leuk om zo rond te rijden.”
Van der Poel won allevier de SP-crossen tot nog toe en leidt dan ook in de Superprestige met een maximaal aantal punten van zestig. Aerts is met 54 punten tweede.
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Van der Tuuk wint in Zuid-Bohemen
- Van Schip keert terug in koers
- Ook Kooij op herhaling in Tour of Britain
- Kooij wint in Tour of Britain
- Ide Schelling neemt na dit seizoen afscheid
- Dean Tol wint Omloop Hil en Moer
- Dorussen wint Ronde van de Achterhoek
- Appel wint GP Halle
- Crockett wint Slag om Norg
- Reinderink en Bouwman moeten Vuelta verlaten
- Starttijden ploegentijdrit Ronde van Spanje 2025
- Van den Dool wint Eurode Omloop
- Opnieuw pech voor Fabio Jakobsen
- Van der Poel wint in Renewi Tour
- Nu is het raak voor Kooij in Renewi Tour
- Starttijden proloog Tour of Germany 2025
- Deelnemers en rugnummers Renewi Tour 2025
- KNWU-selectie WK Weg Mannen bekend
- Robin Löwik stopt ermee
- Van der Poel start in Renewi Tour
- Van der Poel weet datum van rentree
- Martijn Rasenberg stagiair bij Q36.5
- Van Baarle naar Soudal-Quickstep
- VolkerWessels hengelt eerste aanwinst binnen
- De Jong debuteert in Noorwegen als stagiair PicnicPostNL