Ronde van Leek terug op wielerkalender
Vrijdag 23 november 2018
Elite men - Met de Ronde van Leek keert na een afwezigheid van vijftien jaar een klassieker onder de noordelijke wielercriteriums terug op de kalender.De op vrijdag 5 juli georganiseerde wedstrijd zal opnieuw deel uitmaken van de Meerdaagse Noordenveld-Westerkwartier. Dit dankzij een nauwe samenwerking tussen het wielercomité en de Leekster (horeca)ondernemers. De komende maanden gaan beide partijen een volledig programma met randactiviteiten samenstellen met als doel van het criterium in Leek opnieuw een mooi publieksevenement te maken.
De organisatie is blij dat het evenement op de vrijdag kan plaatsvinden. Naast de wielerwedstrijden zal er veel entertainment met live muziek en een braderie zijn. "Samen met de ondernemers willen we er een mooi evenement, een dagje uit voor het gehele gezin, van maken. Een ouderwets bruisend criterium op de vrijdagavond in Leek" zo zegt Theo Jurriens enthousiast namens de stichting. "We keren terug naar de wortels van de meerdaagse, daar waar het in 1982 ooit begon. Extra mooi is het dat Leek ook de plaats is waar de huidige hoofdsponsor Amysoft is gevestigd.”
Het programma begint op vrijdag 5 juli om 18 uur met een wedstrijd voor amateurs/sportklasse. Vervolgens komen om 19.45 uur de elite/beloften aan de beurt, die tachtig kilometer voor de wielen krijgen. De organisatie is erin geslaagd een aantrekkelijk parcours van 2,4 kilometer uit te zetten. Start en finish zijn op De Dam. Vervolgens rijden de renners om het Leeksterhoofdiep, zodat het publiek de renners goed kan blijven volgen. Bij het uitzetten van het parcours is rekening gouden met de ondernemers, want het centrum en de belangrijkste parkeerfaciliteiten blijven goed bereikbaar.
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Organisatie Veenendaal-Veenendaal luidt noodklok
- Nieuwe route maakt Salverda Bouw Ster van Zwolle toekomstbestendig
- Nils Eekhoff mist voorjaar door operatie slagader
- Tijdrit in Beltrum als tweede rit Olympia's Tour
- Kruijswijk kijkt uit naar Vuelta met start in Monaco
- Rasenberg wordt prof bij Tietema
- Lavreysen is sportman van het jaar
- Vlot wordt prof bij Picnic PostNL in 2027
- Diftar Team krijgt nieuwe naam
- Nederlanders doorstaan fusieperikelen Lotto en Intermarché
- PremierTech hoofdsponsor ploeg Van der Poel
- Alkmaar ontvangt Metec Olympia’s Tour in 2026
- Mannenkalender weg 2026 bekend
- Finale ZLM Tour volgend jaar in Waalwijk
- Enzo Leijnse naar Portugees continentaal team
- Lars Boven neemt afscheid als wegprof
- Peter Schulting stopt op continentaal niveau
- BEAT haalt Jesse Kramer
- Diftar shopt verder op clubniveau
- De Jong en Biesterbos prof bij Picnic-PostNL
- Hel van Voerendaal krijgt nieuwe naam
- David Dekker verder op continentaal niveau
- Hoogendoorn wint in Georgië
- Oud-winnaar Toekomstcup naar Parkhotel
- Diftar hengelt Uptegrove binnen




