Limburg Cycling komt met Actieplan Dameswielrennen
Donderdag 20 december 2018
Women - Limburg Cycling heeft het Actieplan Dameswielrennen Limburg 2019-2022 gepresenteerd met negen actiepunten die het dameswielrennen een impuls moeten geven.Zo komen er onder andere verschillende ‘Ladies Only’ projecten, worden er beurzen voor wieleropleidingen uitgegeven, een koersprogramma voor junioren dames aangeboden en kunnen organisatoren extra financiële ondersteuning krijgen voor dameswedstrijden en breedtesport activiteiten.
Ambassadrice Leontien van Moorsel
Leontien van Moorsel, ambassadrice van het Actieplan Dameswielrennen reageert enthousiast, “Fantastisch om te zien dat ze in Limburg door blijven pakken. Dat begon onder andere met de terugkeer van de Amstel Gold Race Ladies Edition. Maar nu ondernemen ze in de volle breedte actie om het dameswielrennen van top- tot breedtesport te versterken."
Wedstrijdsport
Het Actieplan is tot stand gekomen met input van verenigingen en organisatoren. Uit de cijfers is gebleken dat de wedstrijdsport bij dames nauwelijks groei laat zien. Een groot deel van de activiteiten focust zich dan ook om meer dames te interesseren voor de wedstrijdsport. “Door in te zetten op verschillende projecten en verschillende niveaus willen we zoveel mogelijk dames bereiken en interesseren om op de fiets te stappen. Recreatief maar dus zeker ook prestatief”, aldus Milan van Wersch, manager van Limburg Cycling.
Bron: Limburg Cycling
Foto: © Sportfoto Limburg heeft via Boels-Dolmans een link met het vrouwenwielrennen, maar wil ook meer Limburgse wielrensters
Eerder...
- Drie Nederlandse vrouwen in opleidingsploeg Liv-Alula
- Brand verbindt toekomst aan Canyon-Sram
- Vrouwen finishen Tour Femmes op Puy de Dome
- Quinty Schoens verkast naar UAE
- Bodine Vollering tekent bij EF
- Maya Kingma naar Lotto-Intermarché
- Lieke Nooijen wint Eneco Tour
- Femke Markus wint Limburg-rit Eneco Tour
- Nicole Steigenga naar GreenEdge
- Nooijen herovert de leiding in Eneco Tour
- Oudeman verruilt Visma voor Movistar
- Belgische Tas verslaat Kool in Ede
- Deelnemers en rugnummers Eneco Tour vrouwen 2026
- Wiebes laat niets liggen in Tour of Chongming Island
- Wiebes wint nog eens in China
- Vollering rijdt naar zilver op EK Tijdrijden
- VInke grijpt Europese titel U23 vrouwen
- Koster gaat door bij Cofidis
- Riedmann voorkomt Nederlands succes in BInche
- Floortje Mackaij naar VolkerWessels
- Goud en zilver voor oranje op EK Vrouwen
- Vinke ook naar zilver op EK Wielrennen
- Deelnemers en rugnummers EK Wielrennen vrouwen 2026
- Vollering naar wereldtitel in Canada
- Nienke Vinke wint zilver op WK Tijdrijden





