Poels kijkt uit naar eerste Tour Down Under
Maandag 07 januari 2019
Elite men - Wout Poels kijkt reikhalzend uit naar de start van zijn seizoen. In zijn eerste Tour Down Under hoopt hij direct op niveau te acteren, maar zijn echte doelen zijn de Ardennen-klassiekers en de Tour de France.Voor de Limburger van Team Sky begon het seizoen vroeger dan anders. "Ik had nog nooit de Tour Down Under gereden, maar het leek me een interessante wedstrijd om eens te rijden. In overleg met de ploegleiding heb ik besloten deze etappekoers in mijn schema op te nemen. Ik ben speciaal wat eerder naar Australie afgereisd. Vanwege het tijdsverschil, maar ook omdat het hier nu zomer is. Met temperaturen van boven de dertig graden hebben we hier al flink gezweet de afgelopen week."
"Je weet nooit precies wat je verwachten kunt van je eerste wedstrijd van het seizoen" vervolgt hij. "Maar ik heb goed getraind. De gehele winter is volgens planning verlopen. Hopelijk kunnen we wat laten zien in de Tour Down Under, dat is ons plan. We zullen zien."
Na de Tour Down Under rijdt hij de Cadel Evans Great Ocean Race en vervolgens de Volta ao Algarve en de Tirreno-Adriatico. Daarna staan de Ardennen-klassiekers op zijn programma. Na zijn zege in Luik-Bastenaken-Luik in 2016 was hij nooit honderd procent fit in die periode. Een knieblessure hield hem in 2017 uit zijn favoriete voorjaarsklassiekers en vorig jaar was de vorm niet optimaal na een sleutelbeenbreuk in Parijs-Nice. "Ik houd van de Ardennen-klassiekers. Daar hoop ik ook goed te presteren dit jaar. Dat is belangrijk voor mij. Al wil ik er staan in elke wedstrijd die ik rijd."
Poels hoopt verder de selectie van Team Sky voor de Tour te halen.
Foto: © Team Sky
Eerder...
- Hayter wint proloog in Tour of Holland
- Deelnemers en rugnummers NIBC Tour of Holland
- Deelnemers en rugnummers Il Lombardia 2025
- Mollema op het podium in Gran Piemonte
- Eekhoff tweede in Binche
- Ook Gal vertrekt naar Metec-Solarwatt
- ZLM Tour verhuist naar september
- Versloot versterkt opleidingsploeg Picnic/-PostNL
- Deelnemers en rugnummers EK Wegwedstrijd Mannen 2025
- Mannenteam VolkerWessels heeft niet expres veel Vlaamse aanwinsten
- Extra bonificatieseconden te verdienen in Tour of Holland
- Johan Dorussen naar Metec-Solarwatt
- De Kleijn boekt zege in Ronde van Langkawi
- Sam Oomen zegt af: Nederland met vijftal op WK
- Deelnemers en rugnummers WK Profs Mannen Rwanda 2025
- Jan Willem van Schip ‘balend’ derde in Arno Wallaard Memorial
- Joost Brinkman naar VolkerWessels
- Sinschek naar tweede zege in China
- Van Schip wint Ronde van Midden-Brabant
- KNWU-mannenselectie voor EK weg bekend
- Tour of Holland claimt sterk deelnemersveld
- Visma-LAB wint Vuelta zonder Nederlands succes
- Delano Swenne wint Omloop Ooststellingwerf
- Deze Nederlanders rijden in Canada
- Starttijden tijdrit Valladolid Vuelta