Chavanel wint tijdrit, Boom behoudt de leiding
Vrijdag 16 augustus 2013
Elite men - Lars Boom begint als leider aan het slotweekend van de Eneco Tour. De Belkin-renner werd tiende in de tijdrit rond Sittard-Geleen, op 20 seconden van ritwinnaar Sylvain Chavanel. Dat was net voldoende om zijn witte trui opnieuw aan te mogen trekken. Zijn voorsprong op Chavanel is nog vier seconden.Boom had meer verwacht van de 13,2 kilometer lange tijdrit. “Ik ben heel diep gegaan. Het eerste gedeelte liep goed, maar in het tweede stuk heb ik te veel tijd verloren. Dat was het stuk dat naar beneden liep, maar ik had gewoon te weinig snelheid. Dus ik ben niet echt tevreden. Aan de andere kant, ik sta nog steeds aan de leiding. Dat was vorig jaar niet het geval na de tijdrit en toen ik won ik wel de ronde. We gaan het zien, morgen weer een nieuwe dag.”
Chavanel en Dumoulin op de hielen van Boom
Sylvain Chavanel liet in Sittard zien in vorm te zijn. Hij legde de tijdrit af in 16.04 en was daarmee vier seconden sneller dan de uitstekend rijdende Tom Dumoulin. Jesse Sergent werd derde. Sebastian Langeveld deed ook goede zaken met de vierde tijd: 16.10. Ritwinnaar Chavanel heeft zijn zinnen gezet op het eindklassement. “Ik ben al tweede geweest hier. Dat wil ik niet meer. De komende twee etappes liggen me goed. Een kleine Luik-Bastenaken-Luik en een kleine Ronde van Vlaanderen. Ik ga absoluut voor de eindzege. Wat ik denk van de vorm van Lars Boom. Hij rijdt de hele week al attent. Attenter dan ik in ieder geval. Zijn vorm is goed, al was ik vandaag de beste.”
Rijden voor winst
Ook Tom Dumoulin was zeer tevreden over zijn rit tegen de klok. "Achteraf vraag ik me af of ik het eerste stuk niet te veel heb laten liggen, ik wilde niet tot het gaatje gaan, omdat ik niet wist hoe mijn vorm was. Maar al met al ben ik tevreden over deze prestatie, in de volgende tijdrit kan ik wellicht rijden voor de winst."
Foto: Sportfoto.nl
Eerder...
- Nu wint Poels in Turkije
- Startvolgorde proloog Tour de Romandie
- Del Grosso wint in Turkije
- Martijn Rasenberg soleert naar overwinning in Slag om Woensdrecht
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Turkije
- Deelnemers en rugnummers Luik-Bastenaken-Luik Mannen
- Arensman als tweede op eindpodium TOTA
- Arensman imponeert in Tour of the Alps
- Pogacar krijgt revanche voor Amstel in Huy
- Joost Nat naar BEAT Cycling Club
- Skjelmose stunt met winst in Amstel Gold Race
- Mike Dogterom naar winst in Zuiderzeeronde
- Deelnemers en rugnummers Amstel Gold Race
- Slag om Woensdrecht met nieuwe hoofdsponsor
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Limburg
- Ploeg Van der Poel begint zaak tegen ´bidonwerper´
- Van der Poel is weer klasse apart in Parijs-Roubaix
- Deelnemers en rugnummers Parijs-Roubaix Mannen 2025
- Deelnemers en rugnummers Scheldeprijs 2025
- Pogacar wint Vlaanderen, Van der Poel derde
- Van den Broek tweede in Volta Classic
- Van der Poel is klaar voor Ronde van Vlaanderen
- Stagecontracten voor beste jongeren clubcompetitie
- Visma gevloerd in Dwars door Vlaanderen, Del Grosso zesde
- Deelnemers en rugnummers Dwars door Vlaanderen 2025