Futurumshop nieuwe sponsor Team Polaris
Zaterdag 16 februari 2013
Women - Futurumshop wordt per direct hoofdsponsor van Team Polaris. De ploeg werd eind vorig jaar opgericht om wielertalenten uit Nederland, Duitsland en Frankrijk de kans te bieden om in een ambitieuze omgeving, waar de nadruk ligt op hun ontwikkeling als topsporter, gezamenlijk toe te werken naar de Olympische Spelen in Rio.De basis van de ploeg bestaat uit het vijftal rensters Karen Elzing, Alie Gercama, Laura van der Kamp, Anouska Koster en wegkapitein Mascha Pijnenborg en teammanagers Danielle Lissenberg-Bekkering en Thijs Rondhuis. Zij creëerden een omgeving waar ook andere topsporters-in-wording zich inmiddels thuis voelen. De ploeg wil namelijk ook de jonge Duitse rensters Stephanie Pohl (kersvers Europees kampioene puntenkoers op de baan), Mieke Kröger en Sarah Lena Hoffmann naar een hoger niveau tillen. De aanwezigheid van de Française Aurore Verhoeven en de Zuid-Afrikaanse Lise Olivier geven de ploeg een extra internationaal tintje. De jonge Janine van der Meer en de nog relatief onervaren Mirthe Wagenaar uit Nederland maken de ploeg compleet voor 2013.
Polaris wordt met een gemiddelde leeftijd van 22,5 jaar veruit de jongste ploeg die staat ingeschreven bij de UCI. Team Futurumshop.nl debuteert in de Omloop Het Nieuwsblad op zaterdag 23 februari en zal in alle wereldbekerwedstrijden en andere aansprekende wielerkoersen van start gaan. Teammanager Thijs Rondhuis kijkt uit naar het wielerjaar dat voor hem ligt: “Het is een voorrecht om te mogen werken met enkele van de grootste talenten van dit moment. Wij zijn ervan overtuigd dat wij als jongste UCI-vrouwenploeg onze plek af kunnen dwingen in het steeds professioneler wordende internationale vrouwenpeloton. Ik ben dan ook heel blij dat Futurumshop die ambitie kracht bij zet door hoofdsponsor te worden. Bij ons gaan presteren en leren hand in hand, maar we zullen onze sponsor eind 2013 ook zeker een aantal mooie resultaten kunnen overleggen. Die overtuiging hebben wij als management, maar die drive hebben de rensters zelf zeker ook. ”
Team Futurumshop.nl 2013: Karen Elzing (Ned), Alie Gercama (Ned), Sarah Lena Hofmann (Ger), Laura van der Kamp (Ned), Anouska Koster (Ned), Mieke Kröger (Dui), Lise Olivier (RSA) Janine van der Meer (Ned), Mascha Pijnenborg (Ned), Stephanie Pohl (Ger), Aurore Verhoeven (Fra) en Mirthe Wagenaar (Ned)

Eerder...
- Silke Smulders start seizoen opnieuw Down Under
- Uiterwijk Winkel op valreep onderdak
- Koster start seizoen in Tour Down Under
- De Zoete naar Fenix-Premier Tech
- Vinke vertrekt naar SD Worx-Protime
- Einde voor Ladies Classic Noordwijk
- Rittenschema Giro vrouwen en mannen 2026 bekend
- Karlijn Koops krijgt nieuwe kans
- Vrouwenkalender voor 2026 bekend
- Smulders twee jaar langer bij Liv-AlUla
- Van ´t Geloof voor twee jaar naar Spanje
- Nederlands duo naar Smurfit
- Talent Cycling vindt onderdak bij Jan van Arckel
- Jente Koops naar Human Powered Health
- Nina Buijsman naar Human Powered Health
- Van Dijk en Arens winnen Chrono des Nations
- Nederlandse eindwinst in Chongming Island
- Van Rooijen pakt grote zege in China
- Rooijakkers verkast naar UAE-vrouwenteam
- Van der Hulst naar VolkerWessels
- Wiebes rondt superjaar af in stijl
- Kool voor Fenix-Deceuninck in Binche
- Vollering soleert naar Europese titel
- Deelnemers en rugnummers EK Weg Vrouwen 2025
- Von Berswordt naar VolkerWessels




