Dumoulin kraakt in laatste tien kilometer
Zondag 18 augustus 2013
Elite men - Tom Dumoulin heeft in de laatste etappe van de Enco Tour de leiderstrui verloren aan Zdenek Stybar. De renner van Argos-Shimano had geen antwoord toen Stybar in de laatste tien kilometer wegreed uit het peloton. Met zijn tweede plaats in de eindstand mocht de Limburger toch tevreden zijn.“Ik zat bij Stybar in het wiel. Ik kon hem gewoon niet volgen”, aldus de 22-jarige Maatrichtenaar. “Het is ontzettend jammer, maar ik kon gewoon niet beter.” Vlak daarvoor was Sylvain Chavanel er al vandoor gegaan met onder andere Wilco Kelderman. Meteen toen die aanval op de leiderstrui van Dumoulin onschadelijk was gemaakt vertrok Chavanel’s ploegmaat Stybar.
Stybar maakte de oversteek naar Ian Stannard, die op dat moment als laatste was overgebleven van de vroege groep vluchters. Op de Veste in Geraardsbergen liet Stybar ook Stannard achter en reed zo naar de dag- en eindzege. “Ik had niet verwacht dat ik zo sterk was”, aldus Stybar die eerder deze week ook al de rit naar Brouwersdam won. "We wisten natuurlijk wel dat Dumoulin gisteren heel veel kracht had verspeeld. Maar hij reed nog altijd sterk. Ik was er niet zeker vand at we hem er vandaag af zouden krijgen. Maar ik ben wel zo de koers ingegaan. Ik wilde me niet bij die tweede plaats neerleggen."
Boom pakt puntentrui
Lars Boom, de eindwinnaar van vorig jaar, finishte als derde in de laatste rit en veroverde daardoor op de laatste dag de rode puntentrui.
foto: (c) Sportfoto.nl/PETER DECONINCK
Eerder...
- Pluimers blijft veel langer bij Tudor
- Podium voor Peters in Brussel Opwijk
- Ottema wint Kasseienomloop Exloo
- Van der Poel is klasse apart in Omloop Nieuwsblad
- Hoogendoorn wint weer in Drenthe
- Live verslag Dwars door Drenthe 2026
- Geen Omloop Zevenheuvelen in clubcompetitie
- Deelnemers en rugnummers Omloop Nieuwsblad Mannen 2026
- Metec Olympia's Tour doorkruist Bommelerwaard in 2026
- Zomermaand slaat slag in Ronde Rwanda
- Sterk deelnemersveld bij aftrap seizoen in Dorpenomloop Dwars door Drenthe
- Pluimers derde in Var
- Ploeg Tietema ontvangt wildcard voor Giro
- Kalender Clubcompetitie Mannen 2026
- Ronde van Overijssel eert Jos Lammertink
- Kasseienomloop Exloo zoekt opvolger Vermeltfoort
- Starttijden tijdrit UAE Tour 2026
- Deelnemersveld Ster van Zwolle bekend
- Renewi Tour mag Nederlandser worden in toekomst
- Van der Hoorn mist klassiekers door operatie
- Denekamp kijkt uit naar terugkeer wielertoppers
- Trainer Vingegaard verlaat Visma
- Ronde van Overijssel past route aan
- Dwars door Drenthe krijgt aankomst in Assen
- Deze Nederlanders rijden in Besseges en Valencia





