Van Vleuten wint Strade Bianche (+fotorepo)
Zaterdag 09 maart 2019
Women - Annemiek van Vleuten heeft de Strade Bianche gewonnen. De wereldkampioene tijdrijden reed op de laatste onverharde strook weg uit een elite-kopgroep en soleerde naar de winst in Siena.In volle finale reed eerst een groep van elf weg met Anna van der Breggen, Chantal Blaak, Janneke Ensing, Annemiek van Vleuten, Marianne Vos, Asleigh Moolman, Kasia Niewiadoma, Cecil Ludwig Uttrup, Annika Langvad, Ruth Winder en Marta Bastianellli.

Op een gravelstrook op twaalf kilometer van het einde reden Annemiek van Vleuten, Marianne Vos en Kasia Niewiadoma. Van Vleuten begon aan het einde van een strook aan een solo, waar de andere twee terug vielen in de groep met andere favorieten.
Met haar zege volgt Van Vleuten Anna van der Breggen op en wordt ze de eerste leidster in de UCI Women's WorldTour 2019. De renster van Mitchelton-Scott heeft echter nu een hoogtestage op het programma staan en zal onder meer de Ronde van Drenthe overslaan.

Het was voor Van Vleuten de eerste zege in de Strade Bianche. Bovendien ook haar eerste overwinning na haar gebroken knie op het WK in Innsbruck. "Ik dacht dat deze wedstrijd wat vroeg kwam, omdat ik nog maar tien weken in training ben. Maar ik heb hard gewerkt om hier in orde te zijn, deze wedstrijd stond hoog op mijn verlanglijstje. Ik heb gewacht op een goed moment om aan te vallen."

Annika Langvad werd namens Boels-Dolmans tweede, Kasia Niewiadoma werd derde. Marianne Vos, Janneke Ensing, Anna van der Breggen en Chantal Blaak bezetten de posities zeven tot en met tien.
Foto: © Sportfoto-Oscar de Waele
Eerder...
- Kool wint Scheldeprijs voor Veenhoven
- Vollering imponeert met solozege in Vlaanderen
- Bader wint de Ronde van Leek
- Vanderaerden klopt Markus in Eijsden
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Vlaanderen vrouwen 2026
- Reusser houdt Vollering en Nooijen van podium
- Deelnemers en rugnummers Dwars door Vlaanderen vrouwen 2026
- Wiebes wint in Wevelgem, Swinkels derde
- Veenhoven is derde in Brugge
- Deelnemers en rugnummers In Wevelgem vrouwen 2026
- Uneken wint Midwest Classic
- Deelnemers en rugnummers Milaan-San Remo vrouwen 2026
- Kopecky klopt Kool in Nokere Koerse
- Vrouwenteam VolkerWessels is status opleidingsteam voorbij
- Swinkels verslaat Van der Breggen in Trofeo Binda
- Deelnemers en rugnummers Trofeo Alfredo Binda 2026
- Wiebes wint Oetingen maar niet in de sprint
- Vuelta voor vrouwen eindigt op Angliru
- Deelnemers en rugnummers Strade Bianche vrouwen 2026
- Volle klassiekermaand voor Puck Pieterse
- Charlotte Kool wint Omloop Hageland
- Vollering naar de winst in Omloop NIeuwsblad
- Deelnemers en rugnummers Omloop Nieuwsblad Vrouwen 2026
- Tour de France Femmes deelt wildcards 2026 uit
- Vollering pakt dubbel in Valencia





