Tweede rit Healthy Ageing Tour voor Kroger
Donderdag 11 april 2019
Women - De tweede etappe van de Healthy Ageing Tour is gewonnen door Mieke Kröger. In Surhuisterveen bleef zij haar landgenote Romy Kasper voor. De Belgische Jolien D’Hoore won de sprint van het peloton voor de derde plaats.De Finse Lotta Lepistöblijft in het bezit van de leiderstrui.
De rit werd gekleurd door een lange aanval van Nicole Steigenga (KNWU-selectie), Romy Kasper (Duitse selectie) en Mieke Kröger (Virtu). De Friezin moest de anderen laten gaan, maar de Duitse vrouwen hielden wel stand na een montsterontsnapping van ruim tachtig kilometer.
De winnares vierde haar feest na afloop met haar Virtu-ploeg. "Ik ben heel blij met deze zege. In deze wedstrijd heb ik al hoogte- en dieptepunten mee gemaakt, maar dit is de prestatie waar ik met de grootste trots op terug kijk. We waren met drie sterke rensters en zijn er gewoon voor blijven gaan tot het einde. Wel moest ik van de anderen afkomen. Ik heb afgezien, maar ben er in blijven geloven. Dat wordt hier beloond met deze zege."
Leidster Lepistö was ook content in Surhuisterveen. "Dit was eigenlijk ons geplande scenario: dat er een groep ging rijden die niet gevaarlijk was voor het algemeen klassement. Dat gebeurde en het was niet in ons belang om het gat dicht te rijden. Misschien dat de andere ploegen wat te veel pokerden op het laatst, maar dat hield mij mooi een dag langer in deze gele leiderstrui." In het klassement blijft de Finse leiden voor de Duitse Lisa Klein. D’Hoore schoof op naar de derde plaats.
Steigenga werd op het podium geroepen als meest strijdlustige renster, maar stond verder met lege handen. Als enige was de renster van de nationale ploeg er niet in geslaagd het peloton voor te blijven. “Natuurlijk is het mooi dat ik me kon laten zien in deze rit, maar in het wielrennen gaat het om winnen. Op het laatst was het op bij mij. Maar ik denk wel dat de sterkste gewonnen heeft.”
Foto: © Sportfoto/Dick Soepenberg
Eerder...
- Tour de France Femmes deelt wildcards 2026 uit
- Vollering pakt dubbel in Valencia
- Vollering begint seizoen met zege
- Roos Muller naar opleidingsteam Fenix
- Mijntje Geurts mist start van haar seizoen
- De Vries op podium in UAE Tour
- Drie op drie voor Lorena Wiebes
- Wildcards voor Amstel Gold Race 2026
- Wiebes wint direct in UAE Tour
- Deelnemers en rugnummers UAE Tour vrouwen 2026
- Karlijn Swinkels aan het feest in Spanje
- Pieterse heeft perfect weekeinde voor WK
- Nina Kessler naar Nexetis
- Van 't Geloof wint in El Salvador
- IJzendijke krijgt plek in Baloise Ladies Tour
- Team SD Worx wil weer nummer 1 zijn
- Nederlands elftal naar Tour Down Under vrouwen
- Silke Smulders start seizoen opnieuw Down Under
- Uiterwijk Winkel op valreep onderdak
- Koster start seizoen in Tour Down Under
- De Zoete naar Fenix-Premier Tech
- Vinke vertrekt naar SD Worx-Protime
- Einde voor Ladies Classic Noordwijk
- Rittenschema Giro vrouwen en mannen 2026 bekend
- Karlijn Koops krijgt nieuwe kans





