Jumbo-Visma blijft domineren in ZLM Tour
Zaterdag 22 juni 2019
Elite men - De Koninginnenrit van de ZLM Tour van Buchten naar Landgraaf is gewonnen door Jumbo-Visma renner Amund Grondahl Jansen. Hij toonde zich de snelste van een kopgroep van tien renners, voor zijn teamgenoot Mike Teunissen en de Deen Mads Würtz Schmidt van Katusha-Alpecin. Door zijn tweede plek in de etappe wist Teunissen zijn voorsprong te vergroten en heeft hij de gele ZLM leiderstrui nu nog steviger om zijn schouders.De renners maakten er een levendige wedstrijd van in de Limburgse heuvels. Caleb Ewan (Lotto-Soudal), Thijs de Lange (Metec-TKH), Ivar Slik (Monkey Town - A Block), Yenthe Biermans (Katusha-Alpecin) en Abram Stockman (Tarteletto-Isorex) lange tijd vooruit.
Onder aanvoering van de renners van Jumbo-Visma kwam het uitgedunde peloton op zo’n 50 kilometer echter weer samen. Op de laatste heuvel van de dag trok Maurits Lammertink van Roompot-Charles ten aanval en hij kreeg uiteindelijk negen renners mee, onder wie Huub Duyn, Mike Teunissen, Amund Grondahl Jansen, Mads Würtz Schmidt, Jelle Wallays, Jan Bakelants, Jasper de Buyst en Dimitri Peyskens. In de sprint bergop toonde Grondahl Jansen zich overtuigend de sterkste voor Teunissen en Würtz Schmidt.
Omdat de veiligheid van de renners op de plaatselijke ronde in Landgraaf volgens de politie niet gegarandeerd kon worden, besloot de jury de koers met één ronde in te korten. "Als organisatie vinden we het vervelend dat dit besluit genomen moest worden, maar de veiligheid van de renners gaat voor alles", zegt koersdirecteur Jean-Paul van Poppel. "Met de organisatie gaan we dit evalueren, zodat dit in de toekomst hopelijk niet meer gaat gebeuren."
De ZLM Tour eindigt zondag met de slotetappe van Eindhoven naar Tilburg. Ook die rit is vanaf 15:00 uur live te volgen via L1.
Foto: © Sportfoto/Jos Kafoe
Eerder...
- Pluimers derde in Var
- Ploeg Tietema ontvangt wildcard voor Giro
- Kalender Clubcompetitie Mannen 2026
- Ronde van Overijssel eert Jos Lammertink
- Kasseienomloop Exloo zoekt opvolger Vermeltfoort
- Starttijden tijdrit UAE Tour 2026
- Deelnemersveld Ster van Zwolle bekend
- Renewi Tour mag Nederlandser worden in toekomst
- Van der Hoorn mist klassiekers door operatie
- Denekamp kijkt uit naar terugkeer wielertoppers
- Trainer Vingegaard verlaat Visma
- Ronde van Overijssel past route aan
- Dwars door Drenthe krijgt aankomst in Assen
- Deze Nederlanders rijden in Besseges en Valencia
- VAM-berg wordt scherprechter in Metec Olympia's Tour
- Groenewegen wint voor nieuw team
- Pech bij start seizoen Van der Meulen
- Rick van Breda en Kirstie van Haaften winnen Dijk tot Dijkrace Huisduinen
- Organisatie Veenendaal-Veenendaal luidt noodklok
- Nieuwe route maakt Salverda Bouw Ster van Zwolle toekomstbestendig
- Nils Eekhoff mist voorjaar door operatie slagader
- Tijdrit in Beltrum als tweede rit Olympia's Tour
- Kruijswijk kijkt uit naar Vuelta met start in Monaco
- Rasenberg wordt prof bij Tietema
- Lavreysen is sportman van het jaar





