Van der Breggen verbindt naam aan klassieker
Donderdag 06 februari 2020
Women - Anna van der Breggen verbindt haar naam aan de Omloop van Noordwest Overijssel voor nieuweling-meisjes en junior-vrouwen.In overeenstemming met Jacco Naberman, directeur en eigenaar van L&M Workwear, kreeg de Stichting Wieler Promotie Genemuiden de gelegenheid om de naam van deze wielerkampioene aan deze wedstrijd te linken.
Van der Breggen is lid van Wielervereniging De Noordwesthoek, die aan de wedstrijd verbonden is. De olympisch kampioene van Rio voelde zich vereerd door het verzoek van stichting Wielerpromotie Genemuiden om uitgerekend haar naam te mogen voeren voor deze wielerkoers door de kop van Noordwest Overijssel. Ze is de afgelopen jaren uitgegroeid tot veruit het meest succesvolle lid van deze vereniging. Naast de olympische titel in Rio was er ook de wereldtitel in Innsbruck (2018) en won ze klassiekers als de Waalse Pijl, Luik-Bastenaken-Luik, de Amstel Gold Race en de Ronde van Vlaanderen. Met de Giro Rosa schreef de in Hasselt opgegroeide Van der Breggen de belangrijkste vrouwenronde op haar naam.
De junior-vrouwen en nieuweling-meisjes kunnen inmiddels inschrijven voor Grote prijs Anna van der Breggen. De wedstrijd start om 9 uur en finisht omstreeks elf uur. Later op de dag worden de L&M Workwear Omloop van Noordwest Overijssel Nieuwelingen voor junioren en nieuwelingen verreden vanuit Genemuiden.
Van der Breggen reed de wedstrijd zelf nooit, deze is pas sinds twee jaar open voor de vrouwencategorieën.
Anna van de Breggen laat desgevraagd weten graag mee te werken aan de naamswijziging. “Ik voel me zeker vereerd, want het is een supermooie koers. Je krijgt de vraag wel vaker of je jouw naam ergens aan wilt verbinden. Dat doe ik normaal niet snel, maar in dit geval heb ik echt iets met deze wedstrijd. Koersen in deze regio heeft iets speciaals. Denk ook aan de Ster van Zwolle en de Omloop van de IJsseldelta, het zijn vaak selectieve koersen met waaiers, waar je in dit geval als jonge renster echt leert koersen. Ik vind het heel mooi dat deze vrouwenwedstrijd erbij is gekomen en hoop dat het kan uitgroeien tot een vaste waarde. Ik weet nog niet of ik er die dag bij kan zijn. Dat zal wel heel leuk zijn, maar als ik andere verplichtingen met mijn team heb, gaat dat voor. Het is al mooi dat de wedstrijd er is natuurlijk.”
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Deelnemers en rugnummers Giro Donne 2025
- Femke Gerritse blijft langer bij SD Worx-Protime
- Sterke bezetting voor Giro Vrouwen
- Wiebes wint ook in Kopenhagen
- Wiebes won Dwars door het Hageland
- Kraak wint tweede etappe Tour de Suisse
- Simac Ladies Tour 2025 start in Leuven
- UCI Women´s WorldTour-kalender is bekend
- Reusser klopt Vollering in openingsrit Tour de Suisse
- Deelnemers en rugnummers Tour de Suisse Women 2025
- Wiebes wint toch nog in Tour of Britain
- Adegeest en Vollering verdelen buit in Spanje
- Bouman en Huising winnen op Col du VAM
- Vollering grijpt macht in Volta Catalunya
- Tour Femmes start vanuit Zwitserland
- Deelnemers en rugnummers Tour of Britain Women 2025
- Ook Maaike Boogaard onder het mes
- Van Dijk loopt bij val schouderbreuk op
- Arens en Koops op podium Ronde Vlaanderen
- Sofie van Rooijen wint Omloop Zwartewaterland
- Vrouwentoppers en clubmannen in Omloop Zwartewaterland
- Direct raak voor Wiebes in Burgos
- De Jong is derde in Durango-Durango
- Vollering grijpt macht in Itzulia Tour
- Tacey houdt Veenhoven van winst in Kempen