Van der Breggen kent programma najaar
Vrijdag 31 juli 2020
Women - Met de Strade Bianche sluit Anna van der Breggen een eerste blok op de nieuwe Corona-wielerkalender af. Na drie wedstrijden in het Baskenland vormt de klassiekers over de witte grindwegen in Toscane het hoofddoel van dit blok voor de kopvrouw van het Boels-Dolmans Cyclingteam."Het was mooi om met drie zware wedstrijden in Noord-Spanje deze herstart van het seizoen te maken. Daardoor heb ik direct mijn conditie al kunnen aanscherpen. Mijn sterke finale in Durango, waar ik in de finale weer terrein op de zeer sterke Annemiek van Vleuten kon terugwinnen, geeft me vertrouwen voor de Strade Bianche. Dit is een klassieker die me goed ligt en die ik twee jaar geleden al op mijn naam schreef.”
Na de Strade Bianche gaat Van der Breggen het WK parcours in het Zwitserse Martigny verkennen. Vervolgens gaat de olympisch kampioene met Chantal Blaak 20 dagen op hoogtestage in het Oostenrijkse Kühtai. ,,Eigenlijk zit dit blok van vier wedstrijden iets te ver van de echte hoofddoelen van mijn seizoen af. Dat komt ook door het wegvallen van een aantal wedstrijden waaronder de Boels Rental Ladies Toer. Ik hoop straks in september echt te pieken. Het EK-tijdrijden, de Giro d’Italia Femminile en het WK op de weg zijn dan mijn grote doelen. Al rij ik ook het NK op de weg in Drenthe, de GP Plouay, het EK op de weg en de WK tijdrijden.”
Of Van der Breggen een klassement in de Giro gaat rijden, weet ze nog niet. ,,Het parcours van die ronde is nog niet gepresenteerd, dus ik weet niet of het een wedstrijd is waar ik goed uit de voeten kan. Ook is er nog sprake dat het WK tijdrijden van de zondag naar de woensdag wordt verplaatst, waardoor je meer tijd hebt om te herstellen. Al wordt die tijdrit in Zwitserland helaas op een nagenoeg vlak parcours verreden. Op het WK op de weg zijn wel genoeg hoogtemeters. Ik kijk echt uit naar de verkenning van dat parcours.”
Na het WK rijdt Van der Breggen nog de klassiekers Waalse Pijl, Luik-Bastenaken-Luik, Amstel Gold Race, Ronde van Vlaanderen mogelijk Parijs-Roubaix. ,,Allemaal wedstrijden die me goed liggen en koersen die ik in het verleden al eens heb gewonnen. Ik vraag me wel af hoe fris ik in die periode nog ben. Het is vanaf eind augustus een druk en intensief programma. Daarom kan ik nu nog niet zeggen of ik van start ga in Parijs-Roubaix. Als ik me nog goed voel, dan rij ik die kasseienklassieker graag.”
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Van Belle naar SD Worx-Protime
- Le Court vloert Pieterse en Vollering in Luik
- Deelnemers en rugnummers Luik-Bastenaken-Luik vrouwen 2025
- Ook Vinke en Geurts imponeren op Muur van Huy
- Pieterse is nieuwe koningin van de Muur
- Deelnemers en rugnummers Waalse Pijl vrouwen 2025
- Arens en Menting naar de winst in Beemster
- Van Heel wint Omloop van Leek
- Bredewold pakt met ´Amstel´ grote zege mee
- Marianne Vos tekent voor onbepaalde tijd bij Visma
- Anne van Rooijen wint Zuiderzeeronde
- Podium voor Vos en Gerritse in Brabantse Pijl
- Geen Ardennenklassiekers voor Karlijn Swinkels
- Deelnemers en rugnummers Amstel Gold Race Vrouwen 2025
- Wiebes derde in Parijs-Roubaix
- Deelnemers en rugnummers Parijs-Roubaix Femmes 2025
- 1, 2 en 4 voor VolkerWessels in Frankrijk
- Balsamo klopt Kool in Scheldeprijs
- Deelnemers en rugnummers Scheldeprijs vrouwen 2025
- Nederlandse vrouwen doen niet mee voor winst in Vlaanderen
- Gerritse naar winst in Volta Classic
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Vlaanderen vrouwen 2025
- Ook vrouwentour deelt wildcards uit 2025 uit
- Nieuwe naam en status vrouwenwedstrijd Kempen
- Deelnemers en rugnummers Dwars door Vlaanderen vrouwen 2025