Omloop van Valkenswaard voor Coolen
Zondag 06 september 2020
Elite men - Yves Coolen (BEAT) heeft de De Bruyn Metaal Omloop van Valkenswaard gewonnen in de sprint van een groot peloton.Joeri Stallaert werd tweede, Jesper Rasch (SEG) derde.
De massasprint - ontsierd door een fikse valpartij - was pas in de slotkilometer zeker. Toen pas werd een kwartet vluchters terug gehaald. Die vier kleurden de finale Luuc Bugter (BEAT) gooide de knuppel in het hoenderhok, Maikel Zijlaard (SEG) sloot aan en later kwamen ook Stijn Appel (A Bloc) en Roel van Sintmaartensdijk (Reggeborgh) aansluiten. Bugter kreeg de prijs van de strijdlust.
Rasch had gemengde gevoelens over zijn derde plaats. "Met Maikel Zijlaard hadden we vermoedelijk de snelste man van de vluchters in de kopgroep, dus die groep had van ons weg mogen blijven. Maar toen er gesprint moest worden, was ik er klaar voor. Ik moet zeggen dat ik al snel tijdens het sprinten voelde dat de benen pijn gingen doen. Meer zat er vandaag niet in en dan ben je in dit jaar met weinig wedstrijden toch ook gewoon blij met een podiumplaats."
Winnaar Yves Coolen bezorgde BEAT Cycling Club de eerste wegzege van 2020. "In het begin van de koers heb ik twee keer van fiets moeten wisselen, waardoor ik dacht dat het over was", zegt Yves over de openingsfase van de wedstrijd. "Het was daarna ideaal voor ons dat Luuc mee van voren zat, maar op 500 meter komt het toch nog bij elkaar. Ik had Jan-Willem bij mij en die heeft mij goed afgezet voor de sprint en dat heeft goed uitgedraaid. Een mooie dag voor het team", besluit de Belg.
Vroeg in de wedstrijd was er een aanval van Dennis van der Horst (Metec-TKH), Gert-Jan Bosman (VolkerWessels-Merckx), Maarten Vierhout (Allinq-Krush-IJsselstreek) en Huub Deelstra (Sensa-Kanjers voor Kanjers). De vier reden lang vooruit, maar kregen eerst een eerste peloton van 23 renners en vervolgens een grotere groep op hun achterwiel. In de finale ging een nieuw kwartet vluchters aan de haal (zie boven)
1 52 Coolen, Yves Beat Cycling Club BEL 19950925
2 174 Stallaert, Joeri Hubo - Titan Cargo CT BEL
3 255 Rasch, Jesper SEG Racing Academy NED 150
4 31 Bakker, Björn Vlasman Cycling Team NED
5 81 Broex, Victor WPGA Wielerploeg Groot A NED
6 253 Krul, Wessel SEG Racing Academy NED
7 32 de Vries, Hartthijs Vlasman Cycling Team NED
8 51 Bugter, Luuc Beat Cycling Club NED
9 185 Siemons, Stijn Acrog-Tormans BEL
10 57 van Schip, Jan Willem Beat Cycling Club NED 151
11 161 Bomboi, Davide Home Solutions - Soenens BEL 20000327
12 166 Vercamst, Wesley Home Solutions - Soenens BEL 19990819
13 17 van der Horst, Dennis Metec-TKH Continental Cy NED
14 187 Elen, Sander Acrog-Tormans BEL
15 152 de Laat, Jasper Tempo-Hoppenbrouwers-VIR NED 1059
Foto: © Sportfoto/Dick Soepenberg
???? Eerste reactie van @Yves_Coolen na zijn winst in de @OmloopVwaard! pic.twitter.com/NccFDPskpP
— BEAT Cycling (@beatcyclingclub) September 6, 2020
Eerder...
- MVDP maakt indruk in Luxemburg
- Tim van der Poel wint Midden-Brabant
- Reinderink zorgt voor derde ritzege in Luxemburg
- Nu is het voor Van den Berg in Luxemburg
- Eneco Tour kent deelnemersveld mannen en vrouwen
- Direct raak voor Van der Poel in Luxemburg
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Luxemburg 2026
- Vuelta was geen doorslaand oranje succes
- Noorloos wint in Ooststellingwerf
- De Kleijn sprint naar winst in GP Fourmies
- Max Kroonen maakt werk van de ploeg af in Arno Wallaard Memorial
- Voormalig wereldkampioen piste Van Schip stopt
- Gouden Wiel voor Han Vaanhold
- Lisa van Belle langer bij SD Worx
- Startlijst tijdrit Vuelta 2026
- LPC blij met nieuwe plek op kalender ZLM Tour
- Solen en Schaper imponeren in Flanders Tomorrow Tour
- Vacek wint ZLM Tour, Van der Tuuk op podium
- Nog één kans op Nederlandse ritzege in ZLM Tour
- Nu wint Cees Bol in Tour of Britain
- Kooij pikt zege mee in Tour of Britain
- Lidl-Trek troeft opnieuw BORA af in ZLM Tour
- Mouris en Van der Tuuk mogen dromen van podium ZLM Tour
- Vacek blijft Van Dijke voor in tweede etappe ZLM Tour
- KNWU heeft mannenploeg voor WK Canada rond






